David Trezeguet: W maju odchodzę z Juventusu

Francuski snajper Juventusu Turyn David Trezeguet zadziwił włoski świat piłki nożnej deklarując, że w maju odejdzie z zespołu ?Starej Damy?

Napastnik powiadomił, że wraz z końcem sezonu jego przygoda z zespołem Juventusu Turyn dobiegnie kresu. Ta nagła decyzja zadziwiła wszystkich obserwatorów włoskiego futbolu, zwłaszcza. że jeszcze kilka miesięcy temu Trezeguet zapewniał, że pozostanie wierny "Starej Damie" do końca swojej kariery.

- Gdy sezon się skończy, odejdę z Juventusu - poinformował piłkarz. - Podjąłem tą decyzję wraz ze swoją rodziną. Po 10 latach życia w Turynie postanowiłem wrócić do domu. Jeszcze nie wiem czy będzie to Francja czy Argentyna [Trezeguet jest z pochodzenia Argentyńczykiem - przyp. red].

Trezeguet zapewnia jednak, że do końca rozgrywek będzie w pełni zaangażowany w grę Juventusu. - Chcę opuścić klub jako zwycięzca! - podkreślił snajper.

Francuz jest najlepszym zagranicznym napastnikiem Bianconerich w ich dotychczasowej historii. Dzięki 161 bramkom plasuje się na piątym miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców zespołu. Jego umowa z Juventusem wygasa dopiero w 2012 roku. - Z moim kontraktem nie będzie żadnych problemów. Poinformowałem klub o swojej decyzji, rozstaniemy się pokojowo - zakończył Francuz