F1. Massa miał pretensje w sprawie wypadku Piqueta

Międzynarodowa Federacja Samochodowa nie wyklucza zbadania okoliczności wypadku Nelsinho Piqueta w ubiegłorocznym GP Singapuru. - Rozbił się na wasze polecenie - mówił Felipe Massa szefowi Renaul Flavio Briatore.

- Rozbił się w bardzo dziwny sposób - oceniał na antenie Globo TV komentator Formuły 1 Reginaldo Leme, który rozmawiał z Brazylijczykiem. - Pamiętam, że Felipe podszedł do Flavio Briatore i powiedział: - To nie w porządku. Piquet rozbił się na wasze polecenie - cytuje kierowcę Ferrari dziennikarz.

Jak donosi hiszpański dziennik "As", FIA wciąż bada materiał dowodowy w tzw. "sprawie singapurskiej" i niewykluczone, że zarządzi przesłuchanie zespołu Renault. Jeśli podejrzenia celowego spowodowania wypadku Piqueta potwierdzą się, francusko-brytyjskiej stajni może grozić nawet wykluczenie z mistrzostw świata Formuły 1.

O co chodzi w tej sprawie?

28 września na ulicach Singapuru odbył się pierwszy nocny wyścig w historii F1. Alonso, dwukrotny mistrz świata z lat 2005-06, po nieudanych kwalifikacjach startował dopiero z 15. miejsca. Hiszpan liczył na kraksę, bo na torach ulicznych zawsze kończy się ona neutralizacją.

Na 14. okrążeniu Piquet zawadził prawym tylnym kołem o betonową ścianę,  ? stracił panowanie nad samochodem. Renault wykonało obrót o 180 stopni i uderzyło prawym bokiem w przeciwległą ścianę.

Nie ma wyścigu? Zorganizuj własny - zagraj ?