Transfery. Ivan Klasnic w Boltonie

Bolton Wanderers wypożyczyli na rok reprezentanta Chorwacji Ivana Klasnicia. Brytyjski klub ma opcje pierwokupu piłkarza po tym okresie. W Boltonie grał Euzebiusz Smolarek, jednak nie zdołał wywalczyć miejsca w pierwszym składzie.

29-letni zawodnik zadebiutuje najprawdopodobniej 12 września w meczu z Portsmouth. Wcześniej fani Boltonu będą mogli zobaczyć go na Wembley, gdzie z reprezentacją Chorwacji zagra eliminacyjny mecz do MŚ 2010 przeciwko Anglii.

W Boltonie wciąż mają w pamięci nieudane transfery Johana Elmandera, Arizy Makakuli oraz Ebiego Smolarka, którym nie udało się wypełnić luki po odejściu Nicolasa Anelki.

Trener Boltonu Gary Medson ma nadzieję, że udało się wreszcie pozyskać wartościowego napastnika, który pomoże klubowi w skutecznej walce o utrzymanie.

- Ivan to gracz jakiego szukaliśmy od dłuższego czasu - powiedział Medson. - Ma światne statystyki strzeleckie i doświadczenie na poziomie międzynarodowym - dodał.

Fani boltonu mają nadzieję, że Klasnic nie okaże się kolejnym transferowym niewypałem. Kupiony w lecie za rekordowe 8,2 miliona funtów Elmander zdobył jedynie 5 bramek. W 2009 roku jeszcze nie trafił do bramki rywali.

Sprowadzeni w poprzednim zimowym okienku transferowym Makakula i Smolarek szybko pożegnali się z klubem. Klasnic jest szóstym piłkarzem sprowadzonym przez Megsona tego lata. Pozostali to Sean Davis, Zat Knight, Paul Robinson, Sam Ricketts oraz Lee Chung-yong.