Renault może zostać wykluczone z F1

Zarzuty dotyczące ustawienia zeszłorocznego GP Singapuru przez zespół Renault mogą doprowadzić do pożegnania teamu z mistrzostwami świata - ostrzegł we wtorek szef F1 Bernie Ecclestone.

Brazylijska telewizja Globo ujawniła, że podczas wyścigu w Singapurze Renault kazało Nelsinho Piquetowi rozbić samochód, by zwiększyć szanse na wygraną jego ówczesnego kolegi z drużyny Fernando Alonso.

- To nie jest sprawa, która teraz jest nam najbardziej potrzebna. Na pewno te doniesienia rozwścieczą Renault - powiedział gazecie "Times" Brytyjczyk, który rozmawiał z szefem francusko - brytyjskiego teamu Flavio Briatore. - Flavio upiera się, że o niczym nie wie. Jestem przekonany, że FIA wszystko dokładnie zbada - kontynuował Ecclestone. - Będą starali się dociec prawdy. Gdyby te plotki okazały się prawdą, dla wielu ludzi byłby to wielki zawód - dodał.

Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) po ostatnim GP Belgii zapowiedziała, że zajęła się już sprawą ustawienie azjatyckiego wyścigu. FIA nie otrzymała żadnych dowodów w tej sprawie i nie zdradziła kto stoi za stawianiem Renault zarzutów.

Fisichella pojedzie dla Force India - czytaj tutaj ?