Kontuzja Wasilewskiego. Golański: Jestem gotowy godnie go zastąpić

- Jeśli wygramy z Irlandią, zadedykujemy to zwycięstwo Marcinowi - mówił Paweł Golański na lotnisku we Frankfurcie.

Zobacz koszmarną kontuzję Wasilewskiego na Z czuba.tv ? Golański wylądował we Frankfurcie w drodze na zgrupowanie reprezentacji Polski.

- W niedzielę wieczorem widziałem faul na Wasilewskim, to wyglądało dwa razy gorzej niż faul na Eduardo - powiedział Golański. - To było zagranie z premedytacją. Tak się nie gra w piłkę. To jest sport dla twardych mężczyzn, ale nie dla brutali. Według mnie zawodnik który sfaulował Marcina powinien dostać dożywotnią dyskwalifikację - dodał wyraźnie poruszony obrońca Steauy Bukareszt.

Jeżeli Golański zagra z Irlandią, będzie to jego pierwszy mecz w reprezentacji od spotkania z Austrią podczas mistrzostw Europy. Golański wszedł wówczas na druga połowę zmieniając Mariusza Jopa.

- Wracam do kadry po ponad rocznej przerwie. W poprzednim sezonie nie grałem w klubie, bo doszedł do nas krewny trenera Lacatusa, i występował na mojej pozycji - tłumaczy Golański.

- Nowy szkoleniowiec stawia na mnie. Gram na swojej pozycji czyli na prawej obronie. Jestem gotowy godnie zastąpić Wasyla! - deklaruje obrońca. - Jeśli wygramy to będzie to zwycięstwo dla niego - obiecał.

Ulatowski: Wyrwali nam serce

- Wszyscy tu jesteśmy przybici tym co się stało - powiedział Ulatowski. - Czujemy się jakby wyrwali nam serce - mówi Rafał Ulatowski ?

Axel Witsel o faulu: To był przypadek

- To nie było zamierzone. Nie gram w piłkę, żeby łamać nogi. To naprawdę nie było celowe. Obaj ruszyliśmy do piłki i niestety trafiłem w nogę Wasilewskiego - tłumaczył się Axel Witsel ?

Trener Anderlechtu: Atmosfera w szatni przypominała pogrzeb

- Grobowa cisza i przerażenie. To, co działo się na boisku, to nie był futbol. Chciałbym o tym wszystkim jak najszybciej zapomnieć - powiedział trener Anderlechtu Ariel Jacobs ?

Beenhakker: Marcin jest silny jak Schwarzenegger

- Marcin jest silny jak Schwarzenegger. To świetny chłopak, ma twardy charakter, jest mocny psychicznie. Może to zabrzmi głupio, ale taka tragedia może jeszcze wzmocnić drużynę - uważa Leo Beenhakker ?

Błoński: Drużyna straciła równowagę

- Jego charakteru, tak potrzebnego drużynie szczególnie w trudnych momentach - zabraknie. Tracąc twardziela Wasilewskiego drużyna Leo Beenhakkera straciła równowagę - pisze na blogu Robert Błoński ?

Nowości ze zgrupowania kadry na blogu roberta Błońskiego ? oraz na jego Twitterze ?

Więcej o faulu i kontuzji Marcina Wasilewskiego - tutaj ?

Więcej o: