Kontuzja Wasilewskiego. Asystent Beenhakkera: Wyrwali nam serce

- Wyrwali nam serce, ale mimo to musimy być dzielni - tak Rafał Ulatowski skomentował złamanie nogi Marcina Wasilewskiego, który tej nocy przeszedł pierwszą operację.

Zobacz koszmarną kontuzję Wasilewskiego na Z czuba.tv ?

- Wszyscy tu jesteśmy przybici tym co się stało - powiedział Ulatowski. - Czujemy się jakby wyrwali nam serce. Ale ta drużyna ma wiele serc, jest Darisz Dudka, Mariusz Lewandowski czy Michał Żewłakow. Musimy być teraz silni i skoncentrowani, mamy z Irladnią rachunki do wyrównania - dodał Ulatowski przebywający na zgrupowaniu kadry w Muehlheim.

Podstawowy obrońca reprezentacji Polski w 25. minucie niedzielnego meczu Anderlechtu ze Standardem został brutalnie sfaulowany przez Axelela Witsela. Efektem jest otwarte złamanie nogi. W nocy zawodnik przeszedł już pierwszą operację.

Axel Witsel o faulu: To był przypadek

- To nie było zamierzone. Nie gram w piłkę, żeby łamać nogi. To naprawdę nie było celowe. Obaj ruszyliśmy do piłki i niestety trafiłem w nogę Wasilewskiego - tłumaczył się Axel Witsel ?

Trener Anderlechtu: Atmosfera w szatni przypominała pogrzeb

- Grobowa cisza i przerażenie. To, co działo się na boisku, to nie był futbol. Chciałbym o tym wszystkim jak najszybciej zapomnieć - powiedział trener Anderlechtu Ariel Jacobs ?

Beenhakker: Marcin jest silny jak Schwarzenegger

- Marcin jest silny jak Schwarzenegger. To świetny chłopak, ma twardy charakter, jest mocny psychicznie. Może to zabrzmi głupio, ale taka tragedia może jeszcze wzmocnić drużynę - uważa Leo Beenhakker ?

Błoński: Drużyna straciła równowagę

- Jego charakteru, tak potrzebnego drużynie szczególnie w trudnych momentach - zabraknie. Tracąc twardziela Wasilewskiego drużyna Leo Beenhakkera straciła równowagę - pisze na blogu Robert Błoński ?

Nowości ze zgrupowania kadry na blogu roberta Błońskiego ? oraz na jego Twitterze ?

Kontuzja Wasilewskiego - raport specjalny ?

Więcej o: