Serie A. Jose Mourinho: Inter to lepsza drużyna bez Zlatana Ibrahimovica

- Bez Zlatana Inter ma nawet większy potencjał. Skład jest bardziej wyważony, a zawodnicy tworzą drużynę w większym stopniu niż przedtem - powiedział wygranym meczu z AC Milanem Jose Mourinho, trener Interu Mediolan.

Stec po meczu: Na Gattuso już nie można liczyć ?

Inter Mediolan pokonał AC Milan 4:0 w derbowym meczu włoskiej Serie A. Radości po spotkaniu nie krył trener Interu, Jose Mourinho.

- Pokazaliśmy, że umiemy świetnie grać piłką. To coś, co w tamtym sezonie nam nie wychodziło. Zlatan odszedł? Teraz mamy jeszcze większy potencjał, a nas skład jest bardziej wyważony. Bez niego stanowimy w większym stopniu drużynę. Eto'o i Milito zagrali świetnie - powiedział po meczu Jose Mourinho, trener Interu Mediolan.

Właściciel Milanu Silvio Berlusconi mimo rozmiarów porażki nie boi się o przyszłość drużyny.

- Każdy mecz ma swoją odrębną historię, więc nie boję się o przyszłość. Powiedziałem piłkarzom, żeby się nie denerwowali. Powinni zacząć wygrywać już od następnego spotkania - uważa Silvio Berlusconi, właściciel Milanu.

Leonardo, trener Milanu stara się szukać pozytywów w grze swojego zespołu.

- Jesteśmy drużyną, która dalej szuka swojej tożsamości piłkarskiej, pomysłu na grę. Mimo tej porażki progres musi trwać. Mamy czas i środki, by grać dobrze. Mecz z Interem zaczęliśmy nieźle, nawet biorąc pod uwagę fakt, że w ataku nie szło nam najlepiej. Mimo tego, drużyna dobrze wymieniała piłkę, pomiędzy formacjami graliśmy zdyscyplinowanie i agresywnie. To są pozytywy. Był moment, że byliśmy lepsi od Interu, ale nie poradziliśmy sobie z naszymi słabościami. Mimo przegranej nie wolno nam się załamać, a porażka nie może zaważyć na przyszłości i moralach Milanu - twierdzi Leonardo.

Klęska Milanu w derbowym meczu ?