Transfery. Van der Vaart nie chce do Turcji

Holenderski pomocnik Realu Madryt Rafael van der Vaart odrzucił lukratywną ofertę przejścia do mistrza Turcji - Besiktasu Stambuł.

Turcy proponowali pomocnikowi Realu 5 mln euro za sezon, co uczyniłoby go jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy Europy.

Jednak, jak podaje hiszpańska Marca, niechciany w Realu Holender zarzeka się, że przyjmie ofertę jedynie z ligi angielskiej.

W poprzednim sezonie klub ze stolicy Hiszpanii zapłacił za Van der Vaarta Hamburgowi 13 mln euro, ale wobec 250 mln wydanych w tym roku na nowych piłkarzy Real szuka oszczędności. Van der Vaart dostał też jasny sygnał od nowego trenera, Manuela Pellegriniego, że nie będzie miał miejsca w składzie na obecny sezon. Piłkarzem zainteresowanych jest wiele klubów Bundesligi, między innymi Hamburg. Van der Vaart mógłby też trafić do Bayernu Monachium, jako część transakcji za Franka Ribery'ego.

Jeśli pomocnik opuści Real, będzie czwartym Holendrem, z którym mistrz Hiszpanii rozwiązał kontrakt w tym sezonie (wcześniej odeszli Sneijder, Huntelaar i Robben ).