Liga Mistrzów: Boruc najlepszy w Celtiku w meczu z Arsenalem

Media i kibice wybrały Artura Boruca najlepszy graczem Celtiku w przegranym z Arsenalem 1:3 meczu rewanżowym o awans do Ligi Mistrzów.

Gole zobaczysz na Zczuba.tv ?

Najwyżej w ekipie Celticu Glasgow serwis Goal.com ocenił Artura Boruca. Bramkarz dostał notę 7,5.

- Polski bramkarz może być bardzo zadowolony z występu. Interwencjami najwyższej klasy udaremnił próby Bendtnera i Eduardo w pierwszej połowie. W drugiej części spotkania ponownie świetnie zablokował strzał Duńczyka - tak portal motywuje wysoką ocenę golkipera przegranych. Niewielu zawodników Arsenalu otrzymało wyższe noty.

Również kibice, oceniający poszczególnych piłkarzy w serwisie Sky Sports, uhonorowali Polaka najwyższymi ocenami w drużynie Celtiku. Byli jednak trochę bardziej surowi - jego średnia to 6,9.

Brytyjska prasa najczęściej wymienia nazwisko naszego bramkarza jednak w innym kontekście - szeroko opisując sytuację, w której Eduardo "zanurkował" w polu karnym, zdobywając w ten sposób "jedenastkę" dla "Kanonierów". Wszystkie tytuły zauważają, że Boruc starał się jak najdalej odsunąć od Chorwata, byle tylko nie skusić arbitra do odgwizdania rzutu karnego. Furia Polaka była zrozumiała.

"Daily Record", "The Sun" czy "Telegraph", podobnie jak Goal.com, zwracają uwagę na to, jak Boruc zatrzymał "fantastyczny strzał Eduardo" oraz niezłe próby Bendtnera i Abou-Diaby'ego.

Na ławce Celtiku był Łukasz Załuska. Bramkarzami Arsenalu są Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny.

W Lidze Mistrzów Polacy na wymarciu >>

Więcej o: