Trener Adamka: Tomek będzie boksował w wadze ciężkiej

- To będzie mocny pojedynek, który wywoła olbrzymie zainteresowanie, nie tylko wśród kibiców boksu, ale generalnie tych, którzy otarli się w swoim życiu o sport.- mówi o starciu z Andrzejem Gołotą trener Tomasza Adamka, Andrzej Gmitruk

- Mamy wielki szacunek i respekt dla Andrzeja Gołoty za to, co zrobił dla polskiego sportu. Jest zawodnikiem obdarzonym silnym ciosem. Jest ikoną polskiego boksu i sportu. Wniósł do naszych serc i spojrzenia na sport wiele pozytywnych wartości, podobnie jak i Adamek. Spotyka się zatem dwóch zawodników, którzy dla polskiego boksu i sportu znaczą bardzo wiele. - mówi Gmitruk.

Trener nie ukrywa, że walka z Gołotą ma być testem dla jego podopiecznego przed przejściem na stałe do wagi ciężkiej.

- Genezą tego pojedynku jest to, że Tomek powoli przygotowuje się do zaistnienia w kategorii ciężkiej.- przyznaje szkoleniowiec- Pojedynek z Andrzejem Gołotą będzie jego debiutem w tej kategorii, choć należy przyznać, ze ostatni rywal [Adamka] Johnathon Banks to też praktycznie była kategoria ciężka. Jeśli Tomek dał sobie radę z Banksem, który na co dzień sparuje z [Wladimirem] Kliczko i stwarza mu dużo problemów, to myślę, że walka z Andrzejem Gołotą będzie początkiem kariery Tomka w wadze ciężkiej, poza jednym ważnym wydarzeniem, jeśli do niego dojdzie, walką z Hopkinsem.

Walka Gołota - Adamek zaplanowana jest na 24 października w Łodzi. Wstępna data konfrontacji "Górala" z legendą amerykańskiego boksu Bernardem Hopkinsem to 30 stycznia.

Adamek: pojedynek z Gołotą będzie walką stulecia w Polsce Więcej informacji o boksie na bokser.org >>

Więcej o: