Smolarka chce połowa ligi greckiej. Ale nie chce mu dużo płacić

Reprezentant Polski ma oferty z ligi greckiej i holenderskiej. Mało jednak prawdopodobne, by podpisał kontrakt przed wrześniowymi meczami eliminacji mistrzostw świata...

Kilka dni temu Smolarek rozwiązał kontrakt z Racingiem Santander. Jest wolnym piłkarzem i nowy klub nie będzie musiał płacić odstępnego. Dlatego chętnych nie brakuje. W Holandii zainteresowane są NAC Breda i Utrecht, chciałaby mieć go u siebie połowa ligi greckiej.

- Ebi cieszy się u nas świetną opinią. Wszyscy pamiętają jego gole w eliminacjach Euro 2008. W grę na pewno nie wchodzą Olympiakos, Panathinaikos i AEK Ateny, ale zainteresowanych jest wielu. Problemem są pieniądze dla piłkarza. Np. Larissa mogłaby mu zapłacić 300 tys. euro rocznie. Dla Ebiego to za mało - mówi grecki dziennikarz, specjalista od rynku transferowego. Według lokalnego "El Diario Montanés" Polak zarabiał w Santander 1,2 mln euro rocznie.

28-letni zawodnik czeka, bo uważa, że następny kontrakt będzie dla niego ostatnim dużym, jaki podpisze. Pod względem sportowym i finansowym. Chce wybrać drużynę z kraju, w którym bez problemu się zaaklimatyzuje i szybko przebije do pierwszej jedenastki.

Smolarek nie śpieszy się, bo wolnych graczy można zatrudniać przez cały sezon. Jeśli jednak nie znajdzie nowego klubu do wtorku, gdy w zachodniej Europie zamyka się okno transferowe, nie zagra już w tym sezonie w europejskich pucharach. 31 sierpnia mija termin zgłaszania piłkarzy do tych rozgrywek.

W poniedziałek Smolarek przyjedzie na zgrupowanie przed wrześniowymi meczami eliminacji mistrzostw świata z Irlandią Północną i ze Słowenią. W środę Leo Beenhakker ogłosił kadrę na te spotkania.

Kadra na mecze Irlandią Północną (5 września) i Słowenią (9 września).

Bramkarze: A. Boruc, Ł. Załuska (obaj Celtic), S. Przyrowski (Polonia Warszawa).

Obrońcy: M. Wasilewski (Anderlecht), M. Żewłakow (Olympiakós), T. Jodłowiec (Polonia Warszawa), D. Dudka (Auxerre), B. Bosacki, S. Gancarczyk (obaj Lech Poznań), J. Krzynówek (Hannover), M. Komorowski (Legia Warszawa), P. Golański, (Steaua Bukareszt).

Pomocnicy: M. Lewandowski (Szachtar Donieck), Ł. Trałka (Polonia Warszawa), R. Murawski (Rubin Kazań), Roger (Legia), L. Obraniak (Lille), J. Błaszczykowski (Borussia Dortmund), W. Łobodziński (Wisła), Jakub Wilk (Lech Poznań).

Napastnicy: R. Lewandowski (Lech Poznań), M. Saganowski (Southampton), P. Brożek (Wisła), E. Smolarek (bez klubu).

Rezerwowi: W. Szczęsny (Arsenal), P. Polczak (Cracovia), T. Bandrowski, S. Peszko (obaj Lech), G. Krychowiak (Bordeaux), Ł. Sosin (Anórthossis), J. Rzeźniczak (Legia).

AEK Ateny nie kupi Rogera - czytaj tutaj ?