Eurobasket 2009. Pau Gasol: Będę gotowy!

Pau Gasol tuż po przylocie do Saragossy, gdzie Hiszpanie rozegrają kontrolne mecze z Izraelem i Polską, powiedział, że przed Eurobasketem chce zagrać w sparingu z Litwą 3 września, jeśli uda mu się zgodnie z planem wyleczyć kontuzjowany palec. Na turnieju w Polsce zagra na pewno.

Pau Gasol na razie nie trenuje z reprezentacją Hiszpanii. Środkowy Los Angeles Lakers wraca do sił po operacji uszkodzonego palca. - Wszystko jak na razie przebiega zgodnie z planem - mówił Gasol po kontrolnej wizycie u lekarza.

Tuż po przylocie do Saragossy lider Hiszpanów powiedział, że zrobi wszystko, by zagrać w sparingu z Litwą (3 września w Wilnie). - Sparing będzie dla mnie dobrym przetarciem. Zawsze, gdy wracam po kontuzji, mam pewne obawy. W takim meczu mógłbym się ich pozbyć - powiedział Gasol.

W środę i czwartek Hiszpanie zagrają dwa kolejne sparingi przed Eurobasketem. Ich rywalami w Saragossie będą drużyny Izraela i Polski (mecz w czwartek, od 20.30 relacja na żywo w Sport.pl). Gasol mówi, że jest to kolejny etap w budowaniu ducha drużyny przed wrześniowym turniejem. - Na parkiecie musimy być pewni siebie, ale nie aroganccy. To będzie nasza siła - mówi Gasol.

Hiszpanie na rozpoczynającym się 7 września Eurobaskecie zagrają w grupie C z Serbią, Słowenią i Wielką Brytanią.

Więcej o ME koszykarzy w specjalnym serwisie Sport.pl - Eurobasket 2009 ?

Więcej o: