Krzysztof Szubarga: Brakowało nam Gortata

Brakowało nam Gortata w defensywie. Marcin jest szybkim obrońcą - mówi w wywiadzie dla serwisu koszkadra.pl reprezentacyjny rozgrywający Krzysztof Szubarga.

Szubarga tłumaczy, jak wiele w obronie reprezentacji daje Marcin Gortat. - Zbiera piłki z drugiego piętra i tego nam zabrakło w meczach z Izraelem i Turcją. Rywale dosyć często ponawiali akcje. Gdyby był Marcin nie mieliby tylu zbiórek. Poza tym większość zawodników boi się wchodzić pod kosz, gdy stoi tam wielki chłop i czeka z blokiem - mówi zawodnik Anwilu Włocławek. Bez Gortata kadra przegrała sparingi z Izraelem, Turcją, Chorwacją i Macedonią.

Zdaniem rozgrywającego w grze naszej reprezentacji przed Eurobasketem musi się zmienić jeszcze kilka rzeczy. - Musimy poprawić koncentrację i atak pozycyjny. Na razie stawiamy słabe zasłony, niezbyt dobrze też ruszamy się w ustawionym ataku - mówi Szubarga.

Polska na wrześniowych ME zagra w grupie D z Bułgarią, Litwą i Turcją. Zdaniem Szubargi w starciu z tą ostatnią drużyną nasza reprezentacja wcale nie stoi na straconej pozycji. - Turcy nie są tacy straszni, jak się mówiło. Jesteśmy w stanie z nimi nawiązać walkę i wygrać w Polsce. Spotkanie z Turkami dało nam wiarę, w swoje możliwości - mówi rozgrywający.

Bez Gortata kadra nie ma najmniejszych szans Więcej o ME koszykarzy w specjalnym serwisie Sport.pl - Eurobasket 2009 >

Więcej o: