US Open. Troje Polaków poznało rywali w kwalifikacjach

Marta Domachowska, Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz wystąpią w kwalifikacjach do wielkoszlemowego US Open. W turnieju głównym zagrają Agnieszka i Urszula Radwańskie.

Rozstawiony w kwalifikacjach z numerem 12. Łukasz Lubot zmierzy się w pierwszej rundzie z doświadczonym Czechem Lukasem Dlouhym, koncentrującym się, podobnie jak Polak, na grze deblowej. Kubot w swojej części drabinki nie ma żadnego wyżej notowanego od siebie zawodnika.

Dla 19-letniego Janowicz kwalifikacje do US Open są pierwszym w karierze startem w seniorskiej imprezie wielkoszlemowej. Polak zacznie od spotkania z Włochem Andreą Stoppinim, którego pokonał w zeszłym roku w finale turnieju rangi ITF Futures w Vaduz. W drugiej rundzie jego rywalem mógłby być rozstawiony z numerem 26. Francuz Alexandre Sidorenko, a w decydującym meczu na kursie kolizyjnym z Janowiczem znajdują się m. In. Amerykanin Alex Bogomolov jr (nr 16. w kwalifikacjach) oraz utytułowany Argentyńczyk Guillermo Canas.

Jedyną Polką w kwalifikacjach jest Marta Domachowska. Polka, rozstawiona z najniższym 32. numerem, zacznie od pojedynku z Brytyjką Georgie Stoop. Najgroźniejszą rywalką w części drabinki Domachowskiej jest grająca z czwórką Czeszka Sandra Zahlavova.

Losowanie drabinek turnieju głównego, w którym wystąpią obie siostry Radwańskie, odbędzie się w czwartek.

Turniej w New Haven - Urszula Radwańska w ćwierćfinale debla ?

Więcej o: