"France Football": Ludovica Obraniaka bieg do Polski na 3000 m z przeszkodami

PRZEGLĄD PRASY: - Droga, jaką Obraniak musiał pokonać, by zagrać w polskiej kadrze, przypominała bieg na 3000 m z przeszkodami, a nie sprint w stylu Usaina Bolta - pisze w obszernym artykule o Ludovicu Obraniaku "France Football". A wszystko opisuje "Przegląd Sportowy".

"France Football", najbardziej znany piłkarski magazyn Europy, poświęcił debiutowi Ludovica Obraniaka w reprezentacji Polski aż dwie strony.

Tytuł tekstu traktującego o bohaterze towarzyskiego meczu z Grecją brzmi: "Obraniak ochrzczony w polskiej wodzie".

Stosując sportowe porównanie, gazeta pisze: "Droga, jaką Obraniak musiał pokonać, by zagrać w polskiej kadrze, przypominała bieg na 3000 m z przeszkodami, a nie sprint w stylu Usaina Bolta".

- Przekazałem dokumenty osobie, która później poważnie zachorowała. Musiałem sobie radzić z tymi papierami, które mi zostały - opowiadał zawodnik.

Na szczęście znacząco wsparł go wtedy menedżer piłkarski Tadeusz Fogiel, który pomógł Ludovicowi wykonać papierkową robotę.

- Teraz Koscielny i Perquis? - pisze jeszcze "FF", sugerując, że wkrótce kolejni Francuzi z polskimi korzeniami mogą zadomowić się w biało-czerwonej ekipie. Według gazety, zainteresowany grą w reprezentacji Polski jest zwłaszcza Damien Perquis.

Sprawdź skład Irlandii na mecz z Polską ?

Więcej o: