WTA New Haven: Radwańska poznała rywalkę

Francuzka Virginie Razzano będzie przeciwniczką Agnieszki Radwańskiej w II rundzie turnieju w New Haven. Polka ma okazję do rewanżu za tegoroczną porażkę w Eastbourne.

To właśnie 26-letnia Razzano zatrzymała Radwańską w angielskim turnieju poprzedzającym Wimbledon, w którym Polka broniła tytułu. Popisała się wówczas bardzo agresywną grą i dobrym serwisem.

W I rundzie w New Haven Razzano pokonała w poniedziałek 6:3, 3:6, 6:3 Szwajcarkę Patty Schnyder. Radwańska tego samego dnia kilka godzin wcześniej po bardzo zaciętym meczu wygrała z Włoszką Robertą Vinci 2:6, 6:2, 7:6 (7-5).

Razzano rozgrywa najlepszy sezon w karierze. Zajmuje teraz 17., najwyższe miejsce na liście WTA. W tym roku grała m.in. w finale w Dubaju, gdzie uległa dopiero Venus Williams. Była też w finale w Eastbourne, ale lepsza od niej okazała się wówczas Caroline Wozniacki.

Ostatnio na twardych kortach Razzano nie spisywała się jednak nadzwyczajnie. Odpadła w I rundach w Los Angeles i Cincinnati. W Toronto w III rundzie przegrała gładko z Samanthą Stosur.

Stawką meczu II rundy z Radwańską będzie już ćwierćfinał, bo turniej w New Haven to impreza z drabinką na 32 nazwiska. New Haven jest ostatnim turniejem przed US Open, który zaczyna się w Nowym Jorku w poniedziałek.

WTA New Haven: Radwańska po mękach w II rundzie

Więcej o: