The Ring o walce z Gołotą: Głowa Adamka wyląduje w piątym rzędzie

24 października w Łodzi dojść ma do anonsowanej jako polska ?walka stulecia? potyczki czterokrotnego pretendenta do tytułu mistrza świata wszechwag Andrzeja Gołoty z aktualnym czempionem kategorii junior ciężkiej federacji IBF Tomaszem Adamkiem. Słynny bokserski magazyn ''The Ring'' nie przekreśla szans Gołoty.

Adamek odda pas mistrzowski? 

Jak się okazuje starcie "Andrew" z "Góralem" wywołuje sporo emocji nie tylko nad Wisłą ale i w mekce boksu zawodowego- Stanach Zjednoczonych. Nazywany "Biblią boksu" prestiżowy magazyn "The Ring" w swoim cotygodniowym podsumowaniu określił konfrontację Gołoty z Adamkiem jako "najbardziej interesujący pojedynek". Co ciekawe, inaczej niż zdecydowana większość polskich miłośników boksu, Michael Rosenthal z "The Ring" nie stawia Gołoty w październikowym boju na z góry straconej pozycji.

- Walka z Gołotą może okazać się bardzo ryzykowna dla posiadacza pasa mistrzowskiego "The Ring" [Tomasza Adamka], który jest znacznie mniejszy od swojego potężnego rodaka.- czytamy w elektronicznym wydaniu magazynu. - Gołota nie jest już tym, kim był kiedyś, ale z pewnością ma wystarczająco dużo siły, by zranić swojego naturalnie mniejszego rywala. Wydaje się, że Adamek jest na tyle zwinny i gibki, by uniknąć kłopotów w starciu z wypalonym już oponentem, jednak jeśli mu się nie uda, jego głowa wyląduje w piątym rzędzie na trybunach.

Ruchliwy Adamek czy wielki Gołota? Kto ma większe szanse? Więcej na Bokser.org >

Więcej o: