F1. Massa poleci na Florydę na dodatkowe badania

Felipe Massa w najbliższych dniach poleci na Florydę, gdzie przejdzie badania pod okiem jednego z największych specjalistów od leczenia urazów powypadkowych.

Neurochirurg Steve Olvey, którego w najbliższych dniach odwiedzi Massa, był lekarzem serii wyścigowej CART. Odegrał kluczową rolę w uratowaniu życia Alexa Zanardiego, który w 2001 roku w tragicznym wypadku w Niemczech stracił obie nogi. Olvey pracował także dla FIA i Formuły 1 przy poprawie bezpieczeństwa kasków.

- Wezmę wyniki moich dotychczasowych badań i prawdopodobnie przejdę kolejne w szpitalu w Miami - powiedział w niedzielę Massa.

Brazylijczyk cały czas leczy skutki wypadku jakiego doznał podczas kwalifikacji do GP Węgier, gdy sprężyna z bolidu Rubensa Barrichello uderzyła w kask Massy.

Kierowca Ferrari niedzielny wyścigi o GP Europy oglądał w swoim domu w Sao Paulo. Powiedział, że tuż po jego zakończeniu zadzwonił do zwycięzcy - swojego rodaka, Barrichello i mu pogratulował. - Siedziałem z zaciśniętymi kciukami i liczyłem, że uda się podtrzymać brazylijską dominację w Walencji - mówił Massa, który triumfował przed rokiem w pierwszym wyścigu na torze w Walencji.

- Śledziłem czasy okrążeń i myślę, że Rubens wygrałby nawet bez kłopotów Hamiltona w boksie - dodał Massa.

Barrichello dziękuje Massie czytaj tutaj ?