Berlin 2009. Bild: Włodarczyk wstrząsnęła konkurentkami

Niemieckie media nie mają wątpliwości kto był największą gwiazdą sobotniego konkursu rzutu młotem.

"Już w pierwszym rzucie Heidler dała popis swoich umiejętności" - relacjonował "Bild". "Lecz potem szok! Polka Anita Włodarczyk rezultatem 77,96 m poprawiła rekord świata czym całkowicie wstrząsnęła konkurentkami."

Heidler: Robiłam swoje

- Kiedy Włodarczyk pobiła rekord życiowy, nie byłam zaniepokojona. Dla mnie ważne było żebym zrobiła swoje. To było świetne uczucie, gdy mogłam wejść do koła i pokazać wszystko na co mnie stać. Nie mogłam zrobić nic więcej - mówiła po konkursie srebrna medalistka, Niemka Betty Heidler. Cieszę się z sukcesu Anity - dodała.

Spod mostu na podium

"Frankfurter Allgemeine Zeitung" przypomina, ze Polka w rodzinnym Poznaniu trenowała pod mostem świętego Rocha nieopodal domu, gdyż nie miała samochodu którym mogłaby dojeżdżać na stadion. Teraz, za 160 tys. euro które dostanie za zwycięstwo i rekord świata planuje kupno dobrego auta.

Włodarczyk zasiadła na tronie

Dziennik "Die Welt" trochę więcej miejsca poświęcił mistrzyni świata. "Włodarczyk zasiadła na tronie. Trzeci rekord globu w Berlinie ma polski smak, szkoda, że kosztem Heidler" - uważa.

80 metrów w zasięgu Anity Włodarczyk ?