Czterech polskich mistrzów świata w boksie?

Końcówka roku 2009 dla polskich kibiców boksu zawodowego zapowiada się naprawdę ciekawie. Już w najbliższą sobotę Aleksy Kuziemski spróbuje sięgnąć po pas WBO wagi półciężkiej, a 24 października dojść ma do starcia Andrzeja Gołoty z Tomaszem Adamkiem. Jednak mistrzowska szansa Kuziemskiego i anonsowana jako "polska walka stulecia" konfrontacja Gołoty z Adamkiem to nie jedyne atrakcje, na jakie mogą liczyć w ciągu najbliższych miesięcy fani szermierki na pięści nad Wisłą.

W Zakopanem na tradycyjnym letnim obozie formę szlifują pięściarze grupy Bullit KnockOut Promotions, z których trzech- Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka, Dawida "Cygana" Kosteckiego i Rafała "Wojownika" Jackiewicza- czekają niebawem bardzo poważne potyczki.

Włodarczyk w niedługim czasie powinien skrzyżować rękawice w rewanżowym boju o mistrzostwo świata wagi junior ciężkiej federacji WBC z Włochem Giacobbe Fragomenim, notowany w czołówce rankingów organizacji WBA i WBC Kostecki celuje w tytuł europejski w kategorii półciężkiej, zaś ex-mistrz Europy Rafał Jackiewicz, boksując w walce eliminacyjnej, stanie przed szansą zagwarantowania sobie pojedynku o pas mistrzowski IBF w limicie 147 funtów.

- Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, wkrótce będziemy mieć nie jednego, a czterech mistrzów świata.- mówi szef grupy Bullit KnockOut Promotions Andrzej Wasilewski.

Więcej informacji o - boksie na bokser.org ?