Ebi Smolarek rozwiązał kontrakt z Racingiem Santander

Euzebiusz Smolarek rozwiązał kontraktu z Racingiem Santander. Jest wolnym zawodnikiem. Hiszpański klub spełnił wszystkie wymagania. Teraz Polak może szukać nowej drużyny.

Polski piłkarz rozwiązał umowę z Racingiem Santander. Wszystko wskazuje na to, lada dzień Ebi Smolarek podpisze kontrakt z nową drużyną, gdzie będzie bardziej potrzebny.

Negocjacje z klubem Primera Division trwały prawie tydzień, Hiszpanie zgodzili się warunki Polaka. Smolarek na pewno znajdzie nowy zespół przed zgrupowaniem reprezentacji (31 sierpnia)

- Ma oferty z greckiej Larissy i holenderskiego NAC Breda - twierdzi dobrze poinformowana osoba z otoczenia 28-letniego skrzydłowego reprezentacji Polski.

Smolarek w Santander mimo obowiązującej jeszcze dwa lata umowy nie miał szans na grę. Nie widział go w drużynie trener, pozbyć się go chciał również prezes. Obie strony ustaliły warunki rozwiązania umowy i w końcu udało się - doszli do porozumienia.

Teraz podjęte zostaną rozmowy z klubami, które chcą Polaka zatrudnić. Ebi jest przekonany, że na rozpoczynające się 31 sierpnia zgrupowanie reprezentacji przed meczami z Irlandią Płn. i Słowenią przyjedzie do niemieckiego Muellheim jako piłkarz nowego klubu.

Przed odejściem: Kto zechce Smolarka?