3. kolejka Ekstraklasy: Wisła liderem

W 3. serii spotkań najciekawiej zapowiadała się rywalizacja Lecha z Polonią Warszawa. Lech musiał wygrać żeby wrócić na pozycję lidera, którą od sobotniego wieczoru zajmowała Wisła. Polonia jednak wykorzystała czerwoną kartkę dla Sławomira Peszki i wygrała z ?Kolejorzem? we Wronkach 4:2. Liderem jest więc Wisła Kraków.

Wszystkie bramki zobacz na Ekstraklasa.tv ?

Mecze niedzielne

Lechia - Odra 0:2

Niespodzianka w Gdańsku. Skazywana na porażkę Odra zagrała bardzo rozważnie i wykorzytsała wszystkie sytuacje, która zdołała sobie stworzyć. Grająca bardzo schematycznie Lechia nie mogła znaleźć sposobu na skoncentrowaną w obronie i agresywnie grającą w środku pola drużynę gości

Lech - Polonia Warszawa (we Wronkach) 2:4

Znakomite spotkanie na koniec 3. kolejki! Polonia Warszawa nieoczekiwanie pokonała murowanego faworyta 4:2. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po tym jak czerwoną kartkę dostał Sławomir Peszko i był to kluczowy moment meczu. Później bramki zdobywali już tylko goście.

Mecze sobotnie

Wisła - GKS 3:0 >

Po zagraniu piłki ręką Wróbla, GKS stracił nie tylko piłkarza, ale też bramkę z karnego. Chwilę potem było już 2:0. Pierwszą bramkę w sezonie zdobył Paweł Brożek. Po tym golu widowisko straciło na atrakcyjności, ale mistrzowie Polski zdołali jeszcze podwyższyć prowadzenie po ładnej akcji wykończonej przez Marcelo.

Legia - Cracovia 0:0 >

Po dwóch zwycięstwach Legia straciła pierwsze punkty. Z kim? Z Cracovią, która do soboty miała zero punktów i osiem straconych goli. Rozgrywany w całkiem szybkim tempie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Co ciekawe, to Cracovia miała więcej okazji do strzelenia gola, jednak nieskutecznością raził Ślusarski. Legia trzeci raz z rzędu nie traci bramki, ale chyba nikogo w zespole to nie zadowala.

Piast - Zagłębie 4:1?

Zagłębie po raz trzeci w tym sezonie przegrywa i po raz trzeci daje sobie wbić cztery gole. Piast po dwóch porażkach wreszcie zdobywa pierwsze punkty i robi to w fenomenalnym stylu., mimo, iż Zagłębie objęło w 9. minucie prowadzenie po strzale Iljana Micanskiego. Dwa gole dla Piasta zdobył Kamil Wilczek, po jednym Kamil Glik i Sebastian Olszar.

Jagiellonia - Korona 2:0?

Od 33. minuty Jagiellonia prowadziła po świetnej akcji Kamila Grosickiego i Igora Lewczuka. Lewczuk na pograniczu spalonego wpada w pole karne i kieruje piłkę do bramki pomiędzy nogami Cierzniaka. Później Tomasz Frankowski podwyższył na 2:0

Mecze piątkowe

Ruch - Arka 1:0 ?

Ruch wygrał po raz drugi z rzędu i udowodnił, że znacznie lepiej niż na Stadionie Narodowym, czuje się na Cichej. Autorem jedynej bramki był Artur Sobiech, dla którego było to drugie trafienie w tym sezonie. Arka mogła to spotkanie zremisować, ale Grzegorz Niciński nie wykorzystał w końcowych minutach rzutu karnego.

Śląsk - Polonia Bytom 2:1 ?

Śląsk we Wrocławiu pokonał Polonię Bytom 2:1. Tym razem Wojciech Skaba nie uratował piłkarzy ze Śląska i stracili pierwsze punkty w tym sezonie. Do s kładu Śląska wrócił Sebastian Mila, a zwycięstwo dął gospodarzom Krzysztof Wołczek.

Wudu winne klęski Lecha? Brożek przełamany, Wisła liderem!