Wenger: Celem zdobycie 82. punktów

- Nie wiemy jak silny w nadchdzącym sezonie będzie Manchester United, Liverpool, czy Chelsea, ale naszym celem jak zwykle jest zdobycie 82 punktów. Jeżeli chcesz zdobyć tytuł musisz wygrać 25 meczów - powiedział tuż przed startem ligi menedżer "Kanonierów" Arsene Wenger.

Menedżer Arsenalu wierzy, że jego zespół będzie mocniejszy niż w poprzednich rozgrywkach pomimo ubytku dwóch zawodników z podstawowej jedenastki - obrońcy Kolo Toure i napastnika Emmanuela Adebayora. - Cały czas się rozwijamy i jesteśmy młodzi, więc dlaczego nie mielibyśmy być lepsi niż w marcu? Wierzę, że jesteśmy silniejsi fizycznie i mentalnie, bo wszyscy piłkarze przed sezonem ciężko pracowali - powiedział Wenger.

Menedżer londyńczyków jest zdania, że lukę po Adebayorze i Toure są w stanie wypełnić inni zawodnicy. - Zgodzę się, straciliśmy dwóch dobrych zawodników, ale w kupiliśmy Thomasa Vermaelena. Do składu wrócił też Eduardo, którego uważam za świetnego napastnika. - Nie zapominajmy też, że mamy też innych wartościowych graczy: Bendtnera, Velę i Walcotta, wszyscy są przecież zawodnikami linii ataku.

Wenger stwierdził, że z powodu małej aktywności na rynku transferowym zdobycie mistrzowskiej korony w nadchodzącym sezonie smakowało będzie jeszcze lepiej.

- Jeżeli uczynimy to trzymając się naszej polityki i naszego stylu będziemy jeszcze bardziej szczęśliwi - powiedział. Francuski szkoleniowiec zdawkowo wypowiedział się też o najgroźniejszych rywalach w walce o mistrzostwo. - Nie wiemy jak silny będzie Manchester United, Liverpool, czy Chelsea, ale celem jak zwykle jest zdobycie 82 punktów. Jeżeli chcesz zdobyć tytuł musisz wygrać 25 meczów - powiedział Wenger.

Rusza Premier League! MU, Chelsea, L'pool, Arsenal? A może City? Arsenal zainauguruje rozgrywki wyjazdowym meczem z Evertonem. W drużynie "Kanonierów" nie zagrają kontuzjowani: Rosicki, Nasri, Walcott, Djorou, Fabiański i Diaby. W przypadku Walcotta i Diaby powrót na boisku to kwestia kilku dni.

Więcej o: