Wielka Brytania bez gwiazd w meczu z Polską

Polscy koszykarze od piątku wezmą udział w turnieju w Londynie. Będzie to kolejny etap przygotowań do wrześniowego Eurobasketu w Polsce. Ich pierwsi rywale - Brytyjczycy zagrają bez swoich czołowych zawodników.

Do Londynu trener Muli Katzurin zabrał 14 zawodników z 15 trenującej w Łodzi. W kraju został Robert Skibniewski (nie zagrał w obu meczach z Chorwacją), ale zawodnik ma dostać szansę w kolejnych turniejach - w Niemczech i Hiszpanii.

Brytyjczycy z Polską zagrają poważnie osłabieni. Zabraknie nie tylko największych gwiazd - Luola Denga (kontuzjowany) oraz Bena Gordona (regularnie odmawia występów w kadrze), ale też silnych środkowych - Popsa Mensah-Bonsu, który załatwia ostatnie formalności w swoim klubie, Toronto Raptors oraz Roberta Archibalda (Unicaja Malaga, problemy z przepukliną). W miejsce tego drugiego powołano Joela Freelanda, a obaj mają być gotowi na wrześniowe ME w Polsce. Wielka Brytania zagra w grupie C z Hiszpanią, Serbią i Słowenią.

W piątek Polska zagra na turnieju w Londynie z Wielką Brytanią (transmisja w TVP Sport o 21.25), w sobotę z Izraelem (TVP Sport, 15.55), a w niedzielę - z grupowym rywalem na mistrzostwach Europy Turcją (TVP Sport, 15.55). ME w Polsce rozpoczną się 7 września - poza Turcją biało-czerwoni zagrają w grupie z Litwą i Bułgarią.

Przed Eurobaksetem - Jak Logan Polsce pomaga ?

Więcej o: