Ben Foster kontuzjowany. Szansa Kuszczaka?

Bramkarz Manchesteru United Ben Foster zawalił dwa gole w spotkaniu z Chelsea i doznał kontuzji. Być może w niedzielnym meczu Birmingham zastąpi go Tomasz Kuszczak

Foster wyjechał w poniedziałek ze zgrupowania reprezentacji Anglii przed sparingiem z Holandią. W oficjalnym komunikacie angielska federacja ogłosiła, że uraz nie jest poważny, ale wyklucza 26-letniego bramkarza ze środowego meczu. - Nie wiadomo czy Ben wykuruje się na niedzielę. Ale jeśli nie będzie zdrowy na 100 procent, Alex Ferguson nie zaryzykuje - tłumaczy angielski dziennikarz piszący o MU. Foster z kontuzjami zmaga się od lat. Stracił niemal całą wiosnę przez uraz kciuka.

Gdyby nie doszedł do siebie, trener MU musiałby postawić na Kuszczaka, bo pierwszy bramkarz Edwin van der Sar złamał palec i nie zagra przez dwa miesiące.

Zdrowy Foster o miejsce w składzie może być spokojny. Nawet mimo słabego występu w niedzielnym spotkaniu o Tarczę Wspólnoty. Tuż po przerwie Anglik próbował przeciąć dośrodkowanie, ale zderzył się z Didierem Drogbą i Evrą, a gola strzelił Ricardo Carvalho. Przy drugiej bramce po rękach przepuścił strzał Franka Lamparda. Spotkanie skończyło się remisem 2:2, w rzutach karnych londyńczycy wygrali 4:1. - Powinien się lepiej zachować. Pamiętajcie jednak, że długo leczył kontuzję, a w sparingach często zmieniałem bramkarzy, więc może potrzebuje jeszcze kilku meczów. Znam jego możliwości - tłumaczył Fostera Ferguson.

- Cierpliwość Szkota też ma granice. Tomek dobrze spisywał się w sparingach i jeśli w kilku pierwszych meczach Ben zawiedzie, Polak go zastąpi. A jeśli uraz Fostera okaże się poważniejszy, może wskoczyć do bramki aż do powrotu van der Sara - kończy angielski dziennikarz.

Tarcza Wspólnoty: Chelsea wygrywa po karnych - czytaj tutaj ?

Więcej o: