Wurz i de la Rosa w US F1?

Alexander Wurz i Pedro de la Rosa mają duże szanse, by zasiąść za kierownicą bolidu debiutującego w wyścigach Formuły 1 zespołu US F1.

W Intel Polsat Racing Tour czerkają wszystkie bolidy F1. Zagraj! ?

Początkowo mówiło się o tym, że amerykański zespół w swoim debiutanckim sezonie zatrudni kierowców z USA. Teraz właściciele teamu ponoć zmieniają zdanie i szukają zawodników z doświadczeniem.

W tej chwili ponoć najbliżej US F1 są Pedro de la Rosa oraz Alexander Wurz. De la Rosa jest w tym sezonie kierowcą testowym McLarena, ale kończy mu się kontrakt i szuka nowego pracodawcy. Hiszpan rozmawiał już z innym przyszłorocznym debiutantem - Campos Grand Prix.

Wurz, w tym roku kierowca testowy Brawna, też jest do wzięcia. - Peter Windsor (właściciel US F1) rozmawiał ze mną o ich propozycji. Szukają doświadczonego zawodnika, bo mają ograniczony czas na testy - powiedział Wurz.

- Wiem, że ich priorytetem jest zatrudnienie kierowców z Ameryki, ale jeśli naprawdę by mnie chcieli, to z chęcią pomogę w budowie zespołu od podstaw - dodał.

W tej chwili tylko jeden amerykański kierowca jest na celowniku US F1 - Jonathan Summerton, który ściga się w serii Formula Atlantic.

Hamilton nie boi się Schumachera - czytaj tutaj ?

Więcej o: