Liga Europejska. Legia odpadła po golu ze spalonego? Madsen: To nie ja strzeliłem

Drugi gol dla Broendby wzbudził wiele emocji. Według piłkarzy Legii padł z pozycji spalonej. Większość dziennikarzy przypisała tego gola Peterowi Madsenowi, ten jednak przyznał się, że to obrońca Max von Schlebrugge jest strzelcem gola.

Zobacz bramki z meczu Legia - Broendby na Zczuba.tv ?

Powtórki nie rozstrzygają, czy Schlebrugge był na pozycji spalonej. - Po meczu obejrzałem tę sytuację i jestem pewien, ze był spalony. Nawet tuż po bramce miałem takie przeświadczenie - twierdzi Maciej Iwański. Szwed znajdował się mniej więcej w tej samej odległości od linii końcowej, co bramkarz Jan Mucha, ale w bramce został jeden z obrońców Legii.

Sytuacja miała miejsce w 59. minucie meczu, tuż po trafieniu Macieja Iwańskiego z rzutu karnego. Duńczycy wykonywali rzut rożny. W zamieszaniu podbramkowym piłka trafiła do niekrytego Patera Madsena. Napastnik uderzył mocno przy długim słupku, a piłka wpadła do siatki.

- To nie ja. To był gol Maxa. On skierował piłkę do siatki - powiedział o Szwedzie na łamach Ekstrabladet Madsen. Tym samy Schlebrugge jest autorem obydwu goli dla Broendby w tym meczu, bo trafił również w 6. minucie, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Również na stronie internetowej UEFA jako strzelec drugiego gola widnieje szwedzki obrońca, choć początkowo gola przypisano Madsenowi.

Legia zremisowała z Broendby 2:2 i odpadła z Ligi Europejskiej - czytaj tutaj ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.