Mistrzyni wraca na ring 3 miesiące po urodzeniu dziecka

Niespełna trzy miesiące po urodzeniu syna na salę treningową powróciła była zawodowa mistrzyni świata w boksie Karolina Łukasik. Swoją pierwszą walkę po rocznej przerwie 27-letnia zawodniczka grupy Bullit KnockOut Promotions stoczy najprawdopodobniej już tej jesieni

Promotor Karoliny Andrzej Wasilewski nie kryje podziwu dla sportowej ambicji swojej podopiecznej, ale i sam wyznacza jej najwyższe cele.

- To coś niespotykanego, by kilkadziesiąt dni po porodzie wrócić do wyczynowego uprawiania sportu.- przyznaje w rozmowie z serwisem bokser.org Wasilewski- Widać, jak ambitną zawodniczką jest Karolina. Dlatego nie zamierzamy tracić czasu i chcielibyśmy, by już w trzeciej walce po powrocie na ring Karolina zaboksowała o mistrzostwo świata federacji WBC.

Świeżo upieczona mama 3-mieięcznego Pawełka, zapytana o aktualną formę odpowiada:

- Z techniką bokserską jest jak z jazdą na rowerze- tego się nie zapomina. Jeśli chodzi o siłę fizyczną również czuję się mocno. Muszę tylko jeszcze trochę popracować nad kondycją.

Karolina Łukasik w marcu 2008 roku stoczyła na Trynidadzie i Tobago 10-rundową walkę o sześć tytułów mistrzowskich wagi junior średniej z miejscową bohaterką Jisselle Salandy. Polka co prawda uznana została za pokonaną, ale werdykt sędziowski wzbudził wiele kontrowersji. Okazji do rewanżu nie będzie, bo w styczniu 2009 roku Salandy zginęła w wypadku samochodowym...

Czytaj portal Bokser.org ?

Więcej o: