Sport.pl w Wygraj Ligę

W piątek startuje 17. edycja Wygraj Ligę - największego piłkarskiego konkursu w Polsce. W grze każdy może stworzyć własną drużynę z piłkarzy Ekstraklasy i rywalizować z tysiącami innych graczy. Sport.pl również przygotował swój skład

Jak zagrać w Wygraj Ligę - sprawdź tutaj ?

FC Sport pl z kapitanem Frankowskim

Burzliwa dyskusja wyłoniła skład FC Sport pl, który zgłosimy do gry Wygraj Ligę. Gramy ustawieniem 3-4-3 maksymalizując siłę ataku wspartą solidną pomocą. Z budżetu 26 mln zł najwięcej wydajemy na napastników i bramkarza. Powoduje to, że obrońców i pomocników dobieramy z niższej półki, ale stawiamy tylko na tych solidnych.

Bramkarz

Jan Mucha (Legia, 3 mln zł) - zdecydowanie najlepszy goalkeeper Ekstraklasy. Póki gra w Polsce, musimy na niego stawiać. Liczymy na czyste konto (dodatkowe 3 pkt za mecz) i kilka obronionych karnych (każdy za 5 pkt).

Obrońcy

Artur Jędrzejczyk (Legia, 1 mln zł) - dopóki nie wyleczy się Choto, Jędrzejczyk będzie grał. Przekonała nas cena zawodnika Legii, która nie powinna tracić dużo bramek (patrz Mucha).

Krzysztof Wołczek (Śląsk, 1,9 mln zł) - w 1. kolejce zagrał w pomocy i strzelił piękną bramkę z wolnego ( zobacz na Ekstraklasa.tv ). Ofensywne zapędy naszych obrońców są pożądane.

Hernani (Korona, 1,8 mln zł) - to było miejsce dla Edsona z Korony, do którego mamy sentyment za strzelane bramki z wolnych (bramka obrońcy to 6 pkt) - zastępuje go solidny defensor, który także czasem trafia do bramki przeciwnika.

Pomocnicy

Andraz Kirm (Wisła, 2 mln zł) - jedyny zawodnik broniącej mistrzostwa Wisły w naszym składzie, który.. tego mistrzostwa nie zdobył. Ale to Słoweniec jako jedyny wyróżnił się w meczach Wisły w eliminacjach Ligi Mistrzów. Do tego cena nie jest wygórowana (Paweł Brożek kosztuje 5 mln zł).

Piotr Piechniak (Odra, 1,4 mln zł) - liczymy na udany powrót do Ekstraklasy. Odra to jeden ze słabszych zespołów, ale zawsze w niej ktoś dobrze punktuje w Wygraj Ligę (Małkowski w poprzednim sezonie). Plus cena.

Vahan Gevorgyan (Jagiellonia, 1,6 mln zł) - wyróżniał się w poprzednim sezonie w ŁKSie. W tym liczymy na jego asysty (każda to 2 pkt) przy bramkach Frankowskiego.

Marek Gancarczyk (Śląsk, 1,8 mln zł) - ofensywny pomocnik, który w poprzednim sezonie grywał w ataku.

Napastnicy

Tomasz Frankowski (Jagiellonia, 2,4 mln zł) - to był pierwszy zakup do naszej drużyny. "Franek łowca bramek" mówi wszystko. Bramka i asysta w 1. kolejce tylko to potwierdzają.

Adrian Paluchowski (Legia, 1,8 mln zł) - Dopóki nie wróci Chinyama i przy słabej formie Mięciela to młody napastnik Legii będzie grał. Dwie bramki w 1. kolejce oraz niewygórowana cena nas do niego przekonały.

Robert Lewandowski (Lech, 4,7 mln zł) - Najdroższy zawodnik FC Sport pl, ale są to mądrze wydane pieniądze. Lewy w formie to gwarancja bramek (każda 4 pkt) i asyst (2 pkt) oraz zwycięstw Lecha (dodatkowy 1 pkt).

Odpowiedzialną funkcję kapitana (punkty tego zawodnika liczą się podwójnie) powierzamy Frankowskiemu. Nie liczy się tu jego boiskowe doświadczenie, ale punkty, których Franek zdobędzie mnóstwo.

Pierwszą jedenastkę do 18-osobowego składu uzupełniamy piłkarzami kosztującymi po 0,3 mln zł by zmieścić się w budżecie. Wyjątkiem rezerwowy napastnik Kaszuba z Cracovii (0,5 mln zł).Cały zespół kosztuje nas 25,7 mln zł. Dodatkowe fundusze przyjdą wraz ze sponsorami w trakcie sezonu.

Przydatne linki

? Zagraj w Wygraj Ligę ?

? Regulamin i punktacja w grze ?

? Poradnik Wygraj Ligę ?

Liga Sport.pl

Zapraszamy do rywalizacji w lidze Sport.pl. Aby zapisać się i rywalizować z innymi graczami w tej lidze po zalogowaniu się na WygrajLige.sport.pl należy kliknąć w link Sport.pl w lewym menu gry lub bezpośrednio otworzyć tą stronę .

Więcej o: