El. MŚ 2010: Tomas Rosicky nie zagra z Polską?

Pomocnik Arsenalu i reprezentacji Czech Tomas Rosicky, notorycznie nękany kontuzjami, doznał właśnie kolejnego urazu. Jeśli pech go nie opuści, może nie wystąpić w meczu z Polakami

Rosicky będzie pauzował kolejne sześć tygodni. Jego powrót po kontuzji znów się opóźnia. Czech nie zagrał dla "Kanonierów" od stycznia 2008 r.

Według czwartkowych doniesień, Rosicky doznał na treningu kontuzji pachwiny i będzie musiał odpoczywać co najmniej do połowy września.

Utalentowany pomocnik walczy o powrót do gry już od 18 miesięcy. Tym razem był pewny, że w końcu mu się to uda.

Wenger będzie miał zatem kłopot w przynajmniej pierwszych czterech meczach sezonu, rozpoczynającego się 15. sierpnia.

Ławka rezerwowych "Kanonierów" nie jest wyjątkowo obszerna. Samir Nasri złamał nogę na treningu, Emmanuel Adebayor i Kolo Toure odeszli do Manchesteru City.

W zeszłym tygodniu Rosicky wypowiadał się optymistycznie na temat szans Arsenalu na tytuł mistrzowski. Jego zdaniem główną przewagą zespołu jest - lub była - szeroka, większa niż w zeszłym sezonie, kadra.

Mecz eliminacji mistrzostw świata pomiędzy reprezentacją Polski a ekipą Czech odbędzie się 10. października. Nawet jeśli Rosicky zdąży ostatecznie wyleczyć się ze wszystkich urazów, może nie być jeszcze gotowy do gry w takim meczu. Nie wiadomo też czy tak szybko zaufa mu trener.

Jest już kadra na Grecję ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.