Kuziemski zaboksuje o mistrzostwo świata!

Za dwa tygodnie niepokonany na zawodowych ringach Aleksy Kuziemski będzie miał szansę zostać czwartym po Dariuszu Michalczewskim, Tomaszu Adamku i Krzysztofie Włodarczyku polskim zawodowym mistrzem świata w boksie

Kuziemski zmierzy się 22 sierpnia podczas wieczoru bokserskiego w Budapeszcie ze swoim kolegą z grupy Universum Box-Promotion Niemcem Jurgenem Brehmerem. Stawką pojedynku będzie pas tymczasowego czempiona federacji WBO.

- To będzie jedna z moich trudniejszych walk.- przyznaje Kuziemski- Ale jestem nastawiony pozytywnie i wyjdę do ringu po to, by wygrać.

Polak zdaje sobie sprawę, że w sytuacji gdy na gali organizowanej przez niemiecką grupę stanie w szranki z Niemcem, o zwycięstwo na punkty nie będzie łatwo, dlatego stawia na rozstrzygnięcie walki przez nokaut.

- Będę dążył do zwycięstwa przed czasem. Wiem, że to będzie trudne, bo Jurgen jest dobrze wyszkolony technicznie. Będę musiał zaboksować bardzo konsekwentnie. Jak wyjdzie mi cios, to postaram się zakończyć pojedynek w początkowych rundach.

32-letni Aleksy Kuziemski jako zawodowiec stoczył 17 walk- wszystkie wygrał, w tym 4 przez nokaut. Jego 2 lata młodszy przeciwnik do ringu wychodził 35 razy, notując 33 zwycięstwa (27 nokautów) i 2 porażki.

Czytaj więcej na bokser.org ?

Więcej o: