Promotor Jackiewicza: Niech próbuje w kickboxingu

Z lekkim przymrużeniem oka przyjął Andrzej Wasilewski, promotor byłego bokserskiego mistrza Europy wagi półśredniej Rafała Jackiewicza, informacje o propozycji startu w formule kick-boxing, jaką miała złożyć jego podopiecznemu jedna z grup promujących sporty walki.

- Trochę się uśmiechnąłem, jak usłyszałem, że do Rafała odezwała się, proponując naprawdę duże pieniądze, jakaś grupa, która zrobiła do tej pory jedną czy dwie imprezy.- przyznaje w rozmowie z bokser.org szef Bullit KnockOut Promotions- Widziałem w Internecie zdjęcia z jednej z tych imprez i była to impreza na 50-70 kibiców, więc nie bardzo wiem, skąd oni mieliby te wielkie pieniądze dla Rafała. Ja bardzo szanuję Rafała jako zawodnika, osiągnął wielki sukces, którego jeszcze kilka lat temu nikt mu nie przepowiadał, więc jeśli w przerwie między walkami bokserskimi znajdzie się czas i miejsce na kickboxing, a ta oferta okaże się poważna, w co nie wierzę, to na pewno znajdziemy jakiś kompromis. Na razie jednak trzymajmy się poważnych rzeczy a nie jakichś wygłupów dla 70 osób.

Według Andrzeja Wasilewskiego aktualnie całkiem realna jest walka mistrzowska Rafała Jackiewicza z czempionem IBF Isaakiem Hlatshwayo, jednak póki co z wszelkimi deklaracjami na ten temat trzeba się wstrzymać do czasu, gdy znane będą szczegóły organizacyjne planowanej wstępnie na jesień potyczki Andrzeja Gołoty z Tomaszem Adamkiem- najgłośniejszego wydarzenia pięściarskiego końcówki tego roku w kraju.

Więcej informacji o boksie - znajdziesz na bokser.org ?