Tomasz Kuszczak nie skorzysta na kontuzji Edwina van der Sara

Bramkarz Manchesteru United złamał palec i na boisko wróci za osiem tygodni. Tomasz Kuszczak szanse na wskoczenie do pierwszego składu ma jednak niewielkie.

Van der Sar uszkodził palec w czasie bronienia rzutu karnego w sparingu z Bayernem Monachium. Czeka go operacja, do gry wróci pod koniec września. Następcę trener Alex Ferguson musi wyznaczyć natychmiast. W niedzielę MU czeka spotkanie o Tarczę Wspólnoty z Chelsea. Tydzień później pierwszy mecz Premier League z Birmingham.

Według angielskich dziennikarzy faworytem do zajęcia miejsca 38-letniego Holendra jest Ben Foster. - Zdziwiłbym się, gdyby Ferguson postawił na Polaka. Szkot dał wiele sygnałów, że wierzy w Bena - mówi nam jeden z nich.

26-letni bramkarz już w poprzednim sezonie wygrał rywalizację z Kuszczakiem, w lipcu podpisał nową umowę. - Uważamy go za jednego z najlepszych młodych bramkarzy w Anglii. Widzimy w nim następcę Edwina. Jeśli ominą go kontuzje, na mundial w RPA pojedzie jako pierwszy bramkarz reprezentacji Anglii. Wyprzedza wszystkich rywali - mówił latem Ferguson.

Kuszczak nie jest jednak pozbawiony szans. 26-letniemu Anglikowi obok meczów wspaniałych, jak w finale Pucharu Ligi z Tottenhamem, gdy obronił rzut karny i został bohaterem, zdarzają się proste błędy. Ostatni - w sparingu z gwiazdami ligi malezyjskiej, gdy skiksował w podobny sposób jak Artur Boruc w spotkaniu z Irlandią Północną.

Trudno też Anglika nazwać okazem zdrowia. Dwa lata temu zerwał więzadła w kolanie i stracił cały sezon. Wiosną, gdy zaczął zbliżać się do van der Sara, uszkodził kciuk i pauzował dwa miesiące. Przez dwa lata w MU uciułał ledwie dziesięć występów.

Na razie jednak to on jest bliższy występu w niedzielnym meczu z Chelsea na Wembley. W ostatnim przedsezonowym sparingu MU z Valencią (2:0) Foster bronił od początku, a Kuszczak zmienił go w przerwie.

'Odejście z MU nie musi byc dla Kuszczaka krokiem wstecz' Bramkarze Manchesteru w sparingach

Jeleń nie zagra dwa miesiące - czytaj tutaj ?

Więcej o: