Liga Mistrzów: Sporting awansuje po golu bramkarza

Twente Enschede prowadziło ze Sportingiem Lizbona 1:0 w meczu trzeciej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów do 95 minuty. Wtedy gola na wagę awansu dla Sportingu strzelił... bramkarz Rui Patricio. Sędziowie bramkę zapisali jednak obrońcy Twente, który próbował wybić piłkę.

Wyniki wtorkowych meczów kwalifikacji LM ?

Pierwsze starcie zakończyło się bezbramkowym remisem. Holenderski zespół już w drugiej minucie objął prowadzenie po golu Douglasa. Przez całe spotkanie utrzymywał się taki rezultat, ale gdy kibice powoli świętowali już awans, wyrównującą bramkę dla Sportingu zdobył Rui Patricio.

Bramkarz trącił piłkę ramieniem, tuż przed bramką próbował ją wybić jeszcze obrońca Twente Peter Wisgerhof i to jemu zapisano gola. Na tablicy wyników widniała wtedy 95. minuta! W 4. rundzie zagra więc drużyna z Portugalii.