Majewski następcą Beenhakkera, a Smuda do Polonii?

PRZEGLĄD PRASY. Jak dowiedział się ?Dziennik? szefowie PZPN mają już następcę Leo Beenhakkera. Nowym selekcjonerem miałby zostać Stefan Majewski, trener reprezentacji U23 i członek zarządu PZPN.

"Po wielu miesiącach upokorzeń ze strony krnąbrnego i nie poddającego się presji Beenhakkera szefowie związku chcą mieć wreszcie na stanowisku selekcjonera człowieka pokornego, który będzie do dyspozycji, nie odmówi składania raportów i będzie konsultował swoje decyzje". Te cechy posiada właśnie Majewski. Ponoć jego kandydaturę wsparli Jerzy Engel i Antoni Piechniczek, a w tej sprawie prezes Lato porozumiał się już z Andrzejem Placzyńskim szefem firmy Sport Five, która jest właścicielem praw telewizyjnych i marketingowych reprezentacji.

Kiedy Majewski miałby objąć stanowisko? To zależy od Beenhakkera. Jeżeli zawali eliminacje do MŚ w RPA, to już za kilka miesięcy skończy się jego przygoda z kadrą. Jeżeli jednak wywalczy awans do mundialu, to Majewski obejmie reprezentację dopiero po turnieju.

Oznaczałoby to, że szans na trenowanie kadry nie ma już Franciszek Smuda. Jak pisze "Dziennik" były trener Lecha został już poinformowany o nominacji dla Majewskiego. Franz jednak bezrobotny długo nie pozostanie. W środę ma spotkać się z właścicielem Polonii Warszawa Józefem Wojciechowskim oraz z jego doradcą, byłym prezesem PZPN Michałem Listkiewiczem.

Engel: Selekcjonerem powinien być Polak - czytaj tutaj ?

Więcej o: