Van der Sar złamał palec, Kuszczak wróci do gry?

Pierwszy bramkarz Manchesteru United Edvin Van der Sar opuści start sezonu z powodu kontuzji palca lewej ręki. Co to oznacza dla Tomasza Kuszczaka?

38-letni bramkarz Manchesteru przeszedł w tym tygodniu operację palca lewej ręki i ma być gotowy do gry dopiero za osiem tygodni. Oznacza to, że Holender nie zagra w pierwszych meczach sezonu, na boisku wróci pod koniec września. Urazu Van der Sar doznał w finale towarzyskiego turnieju Audi Cup, gdy bronił rzut karny Danijela Pranjicia.

Van der Sar był jednym z filarów fantastycznej obrony Manchesteru United w ostatnich sezonach. Najprawdopodobniej w wyjściowej jedenastce Holendra zastąpi Ben Foster, który w lipcu podpisał nowy kontrakt. Ferguson powiedział wtedy o Fosterze, że "to jeden z najlepszych młodych bramkarzy na Wyspach i widzi w nim następcę Van der Sara".

Kontuzja może być okazją na jaką Foster czekał od dawna. W rywalizację o miejsce w składzie włączy się też z pewnością Tomasz Kuszczak, który ostatnio spadł w hierarchii bramkarzy United na trzecie miejsce i mecze oglądał głównie z trybun.

Ferguson nie ma zbyt wiele czasu, by wybrać zastępcę Van der Sara. W środę United grają towarzyski mecz z Valencią, a w weekend zagrają z Chelsea o "Tarczę Wspólnoty".

'Odejście z MU nie musi byc dla Kuszczaka krokiem wstecz' Beckham wróci do Manchesteru United? - czytaj tutaj >

Więcej o: