Messi dostanie w Barcelonie kontrakt wszech czasów

Barcelona przygotowuje dla Lionela Messiego nowy kontrakt. Chodzi o to, żeby zarabiał więcej niż Zlatan Ibrahimovic. Klauzula wykupu Argentyńczyka wzrośnie dwukrotnie - do 300 mln euro

Xabi Alonso przejdzie do Realu? 

Joan Laporta potwierdził, że Barcelona przygotowuje dla Lionela Messiego nową umowę, która sprawi, że będzie najlepiej opłacanym piłkarzem w klubie.

Prezydent klubu podkreślił, że Argentyńczyk jest liderem drużyny i musi być traktowany wyjątkowo. Również poprzez zapisy w kontrakcie.

Klauzula mówiąca o wykupie Messiego z mistrza Hiszpanii ma się podwoić - do 300 mln euro. Wzrośnie też pensja piłkarza - tak, aby zarabiał więcej niż nowy nabytek triumfatorów Ligi Mistrzów, Zlatan Ibraimovic. Szwed był w Interze najlepiej zarabiającym piłkarzem świata. To może oznaczać, że teraz zostanie nim Argentyńczyk.

- Relacje między nami są znakomite. Leo i jego agenci wiedzą, że chcemy, żeby zawodnik czuł się tu szczęśliwy. Jest wspaniałym piłkarzem, którego wychowaliśmy. Jesteśmy z niego dumni, jest najlepszym piłkarzem na świecie. Negocjacje idą dobrze - poinformował Laporta.

- Barca zawsze będzie robić wszystko, żeby był szczęśliwy. Wiemy też, że jest on do Barcy naprawdę przywiązany. Musimy to odzwierciedlić w naszym traktowaniu go, na każdym poziomie. Klub zawsze będzie honorować przywiązanie i miłość, którymi darzy Barcę - napisał Laporta. - Messi stał się w tym sezonie liderem zapewne dzięki umiejętnościom jego trenera i tego, że pracowano w klubie na to, aby zbudować wielką drużynę - dodał jeszcze.

Po 10 latach Real pozbywa się Salgado ?

Więcej o: