Belgijska federacja chce ukarać Wasilewskiego, ale nie może

Grający w Anderlecht Bruksela Marcin Wasilewski uderzył podczas meczu ligowego rywala. Belgijska federacja z chęcią by go ukarała, ale arbiter nie zgłasza zastrzeżeń

Zobacz zdarzenie na Zczuba.tv ?

Podczas sobotniego meczu Anderlechtu z Kortrijk Marcin Wasilewski nie tylko zdobył bramkę, lecz popisał się też dużo mniej chwalebnym zagraniem. Znany z bezkompromisowej gry polski obrońca uderzył łokciem napastnika gospodarzy, Leona Benkę. Póki co, kary za to nie dostał.

Sędzia uznał, że nic się nie stało, a Wasilewski nie popełnił wykroczenia. Według zasad belgijski związek nie może - choć w tym przypadku bardzo by chciał - ukarać piłkarza na podstawie nagrań, ponieważ arbiter nie zgłasza zastrzeżeń.

- Nic nie widziałem - powiedział też dyrektor drużyny, Herman Van Holsbeeck. - Ale obejrzę jeszcze powtórkę. Jeśli potwierdzi się, że uderzył go celowo, przedyskutujemy to. Musimy go ostrzec. Wasilewski musi być ostrożny. Z drugiej jednak strony, nie możemy go zmieniać. Wasyl ma swój styl gry i zawsze daje z siebie sto procent - dodał Van Holsbeeck.

Polaka ostrzega za to jego trener.

- Marcin jest świadomy problemu - mówi Ariel Jacobs. - Musi nauczyć się unikać takich zachowań, powstrzymywać je fizycznie i psychicznie - uważa szkoleniowiec.

Klub nie zamierza ukarać zawodnika.

Anderlecht wygrał inauguracyjny mecz nowego sezonu ligi belgijskiej 2:0.

Dudek: Czujemy się jak gwiazdy ?

Więcej o: