Walka Adamek - Hopkins. Bokserski ekspert popiera

Coraz bardziej prawdopodobna wydaje się być planowana wstępnie na styczeń walka polskiego mistrza świata wagi junior ciężkiej Tomasza Adamka z ikoną amerykańskiego boksu, byłym bezdyskusyjnym czempionem wagi średniej, Bernardem Hopkinsem.

Konfrontacji "Górala" z popularnym "Katem" chcą już nie tylko promotorzy obydwu pięściarzy i telewizja HBO, ale także jeden z najbardziej cenionych i wpływowych dziennikarzy zajmujących się boksem Dan Rafael z amerykańskiej stacji ESPN.

Rafael twierdzi, że zdecydowanie chętnej obejrzałby Hopkinsa krzyżującego rękawice z Adamkiem niż z rozpatrywanym przez HBO jako alternatywa dla Polaka jego pogromcą z 2007 roku Chadem Dawsonem.

- Wolę, żeby z Hopkinsem walczył Adamek. To o wiele bardziej atrakcyjny pojedynek. Na jego szali będzie bardziej znaczący tytuł- niekwestionowane mistrzostwo kategorii junior ciężkiej. Poza tym to starcie zapewni dużą większą i bardziej żywą widownię.- uważa komentator ESPN.

Tymczasem Adamek w październiku w polskiej "walce stulecia" zmierzyć ma się z czterokrotnym pretendentem do tytułu mistrza świata wszechwag Andrzejem Gołotą.

Więcej o boksie na stronie Bokser.org ?