F1: Williams nie zgadza się na testy Schumachera

Zespół Franka Williamsa jest przeciwny testom Michaela Schumachera za kierownicą tegorocznego bolidu Ferrari - donosi portal f1.pl. Legendarny Niemiec ma zastąpić podczas najbliższego Grand Prix kontuzjowanego Felipe Massę.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z powrotu Michaela do Formuły 1, ale przepis o zakazie testów w trakcie sezonu obowiązuje z jednakową mocą wszystkie zespoły, które zresztą same przystały na propozycję FIA - tłumaczył Frank Williams.

- Właśnie z tego powodu przed swoim debiutem Jaime Alguersuari nie miał możliwości lepszego zapoznania się z autem. - Nie wiem czemu Schumachera miałyby obowiązywać inne reguły niż Alguersuariego i nie chcę żeby powstał w ten sposób precedens - kontynuował Brytyjczyk.

Schumacher bardzo ryzykuje wracając do F1 Szef Williamsa ironizował, że chętnie skorzystałby także z testowej jazdy swoich kierowców. - Zespół Williams F1 również chciałby skorzystać z możliwości wykorzystania swojego kierowcy testowego. W imię uczciwości i sprawiedliwości sprzeciwiamy się propozycji, którą wysunęło Ferrari.

Ecclestone chce aby Schumacher - jeździł wiecznie >

Więcej o: