Gwiazdy WRC: Kimi Räikkönen wykonał dobrą robotę

Kimi Räikkönen dzielnie walczył na trasie Rajdu Finlandii. Na 19 odcinku specjalnym Fin dachował i nie mógł kontynuować jazdy, swoją jazdą do tego momentu pokazał jednak, że może ścigać się z najlepszymi w rajdach. Podobnego zdania są najlepsi kierowcy Rajdowych Mistrzostw Świata.

Zobacz wypadek Kimiego na Z czuba.tv  ?

Przed dachowaniem, które zmusiło Räikkönena do wycofania się z rywalizacji, zajmował 15. pozycję w klasyfikacji generalnej oraz trzecie miejsce w swojej klasie, niewiele ustępując zawodnikom prowadzącym na co dzień N-grupowe auta.

- Spisał się naprawdę dobrze - oceniał występ Fina pięciokrotny mistrz świata WRC Sebastien Loeb. - Do Hanninena tracił około sekundę na kilometrze, a to w Finlandii oznacza bardzo dobrą jazdę.

Podobnego zdania są także rodacy Kimiego, triumfator tegorocznej edycji rajdu Mikko Hirvonen i Jari-Matti Latvala, który uplasował się na trzeciej pozycji, tuż za walczącą o tytuł dwójką. - Biorąc pod uwagę fakt, że ma na koncie dopiero dwa starty, w których musiał polegać głównie na opisie trasy uważam, że wykonał dobrą robotę - mówił Hirvonen. - Zgadzam się - wtórował koledze z zespołu Latvala. - Rzeczywiście wypadł z trasy, ale o mały włos i ja nie pożegnałbym się z rajdem w tamtym miejscu.

Räikkönen startuje coraz częściej i uzyskuje coraz lepsze czasy. Jego debiut w mistrzostwach świata wzbudził ogromne zainteresowanie mediów, a sam kierowca pokazał, że szybko się uczy i goni najlepszych. Podczas testów przed rajdem pomagał mu czterokrotny rajdowy mistrz świata Tomi Makinen.

Rajdy - niezdrowe hobby Kimiego - czytaj tutaj ?

Borowczyk: Raikkonen ma czym startować - Kubica nie ma ?

Raikkonen walczył w rajdzie - z Michałem Sołowowem ?

Ferrari lubi rajdową pasję Kimiego - i pozwala mu startować ?

Więcej o: