Massa oficjalnie: Chcę wrócić jak najszybciej

- Pamiętam, że w końcówce pomiarowego okrążenia w kwalifikacjach jechałem za Rubensem Barrichello, ale to wszystko. Teraz czuję się lepiej i chcę jak najszybciej wrócić za kierownicę ferrari - powiedział w poniedziałek Felipe Massa, który dziewięć dni temu mógł stracić życie w wypadku podczas Grand Prix Węgier.

W trakcie kwalifikacji do wyścigu pod Budapesztem Brazylijczyka trafiła w kask sprężyna, która odpadła z brawna Barrichello. Massa stracił panowanie nad kierownicą i wbił się w stertę opon. W budapeszteńskim szpitalu przeszedł operację czaszki, przez kilkadziesiąt godzin był utrzymywanie w stanie śpiączki farmakologicznej. W poniedziałek został wypisany ze szpitala i poleciał do rodzinnego Sao Paulo.

Massa udzielił też oficjalnych wypowiedzi. Oficjalnych, bo brytyjska prasa cytowała kierowcę już w weekend, ale Ferrari zdementowało te publikacje twierdząc, że dziennikarze relacjonowali tylko słowa jego brata Edoardo. - To, co się stało, znam tylko z opowieści lekarzy. Nie pamiętam momentu uderzenia, nie czułem go. Trudno mi to wszystko wyjaśnić - mówił w poniedziałek Felipe o wypadku.

- Teraz czuję się lepiej i chcę jak najszybciej wrócić za kierownicę Ferrari - dodał Brazylijczyk, którego w najbliższym Grand Prix Europy w Walencji zastąpi siedmiokrotny mistrz świata Michael Schumacher. - On wie jak wygrywać, jak się ścigać, jest wielki. Przekazanie mu mojego samochodu było świetnym wyborem, ale mam nadzieję, że wrócę do niego tak szybko, jak tylko się da - dodał Massa.

Pit Stop: Co dalej z Felipe Massą? Jak F1 zmieni się po jego wypadku?

Osobisty lekarz kierowcy Dino Altmann jest pewny, że jego podopieczny wróci do wyścigów. - Sytuacja wciąż jest delikatna, ale postępy, jakich dokonuje Felipe, przechodzą wszelkie oczekiwania - mówił Altmann już w zeszłym tygodniu. - Obawialiśmy się o jego lewe oko, ale testy pokazały, że odróżnia strony, dystans i głębokość. Od początku udzielał jasnych odpowiedzi po portugalsku, włosku i angielsku. Z jego głową wszystko jest w porządku - dodał lekarz.

Massa nie precyzuje, kiedy chce wrócić do sportu. - Na razie chcę wykonywać normalne, codzienne czynności i wrócić do jak najlepszej kondycji - mówi Brazylijczyk.

Kto nie pozwala wrócić Massie na tor pisze na blogu Bartosz Raj ?