Formuła 1. Piquet przejmie BMW Sauber? Uratuje karierę syna?

Brazylijski dziennik ?O Globo? spekuluje, że Nelson Piquet senior wraz Davidem Searsem prowadzącym team GP2 Super Nova szykują się do przejęcia BMW Sauber.

BMW Sauber musi do środy znaleźć chętnego na zakup teamu. Po trzech latach startów, niezbyt udanym obecnym sezonie i z powodu kryzysu finansowego koncern BMW zdecydował się z końcem sezonu zakończyć swoją przygodę z F1. Brazylijskie media spekulują, że potencjalnym kupcem może być ojciec kierowcy Renaut Nelsinho Piqueta, który do przejęcia ekipy z Hinwil szykuje się wraz z Davidem Searsem, szefem startującego w GP2 zespołu Super Nova.

Czy Piquet senior chce przejąć zespół by uratować karierę syna? Jak spekulują media rozstanie Renault z młodym Brazylijczykiem jest kwestią najbliższych dni, a może nawet godzin, a prawie dwa sezony bezbarwnej jazdy Nelsona nie są najlepszym prognostykiem dla jego dalszej kariery.

Co więcej, gdyby doszło do takiego rozwiązania nie byłby to odosobniony przypadek w karierze Nelsona Piqueta jr. Utytułowany ojciec umożliwiał mu starty także w brytyjskiej Formule 3 w barwach Piquet Sports oraz serialu GP2, gdzie Nelsinho reprezentował zespół Hitech Piquet Sports.

- Podoba mi się nazwa Piquet F1, co o niej sądzicie ? - miał rzekomo zareagować na rewelacje dotyczące planów ojca Nelsinho. Czy rzeczywiście taki zespół będzie ścigał się w F1, okaże się najpóźniej w środę - wtedy mija termin podpisania porozumienia Concorde, czyli umowy pomiędzy Międzynarodową Federacją Samochodową (FIA) a FOTA, zrzeszającą zespoły Formuły 1.

Przypadek BMW pokazuje, że F1 nie powinny rządzić teamy fabryczne BMW liczy na przejęcie w stylu Brawna - czytaj tutaj >

Więcej o: