Jackiewicz zaboksuje o mistrzostwo świata?

Być może już niedługo przed szansą zdobycia mistrzostwa świata wagi półśredniej stanie były czempion Starego Kontynentu Rafał Jackiewicz. Co więcej, do walki pięściarza grupy Bullit KnockOut Promotions ze świeżo upieczonym mistrzem federacji IBF Isaakiem Hlatshwayo miałoby dojść na gali w Polsce.

O tym, czy ostatecznie kibice nad Wisłą będą mieli okazję zobaczyć na żywo konfrontację o trofeum International Boxing Federation, zadecydują wyniki rozpoczętych niedawno negocjacji w sprawie unifikacyjnego pojedynku pomiędzy Hlatshwayo i posiadaczem pasa organizacji WBC Andre Berto.

- Jeszcze wczoraj wieczorem przyjazd Hlatshwayo do Polski na walkę z Rafałem był niemal pewny.- zdradza w rozmowie z serwisem bokser.org promotor Jackiewicza Andrzej Wasilewski- Do gry wkroczyli jednak reprezentanci Berto. Musimy poczekać teraz na rozwój sytuacji, a przede wszystkim na odpowiedź na pytanie, czy telewizja HBO zapłaci odpowiednie pieniądze za ewentualne starcie Berto z Hlatshwayo. Jeśli nie, pięściarz z RPA bronił będzie mistrzowskiego tytułu w Polsce.

32-letni Jackiewicz na zawodowych ringach stoczył 43 pojedynki, z których wygrał 34. Od października 2005 roku pozostaje niepokonany. We wrześniu 2008 roku, zwyciężając jednogłośnie na punkty Belga Jacksona Osei Bonsu, jako drugi Polak w historii zdobył pas zawodowego mistrza Europy, który po dwóch udanych obronach zwakował, by spróbować powalczyć o mistrzostwo świata.

Rok młodszy od popularnego "Wojownika" Hlatshwayo tytuł czempiona IBF wywalczył w sobotni wieczór, wygrywając niejednogłośną decyzją sędziów punktowych z Delvinem Rodriguezem.

Więcej o boksie na Bokser.org - czytaj tutaj ?