Juventus lepszy od Realu. "Stara Dama" w finale Peace Cup

Juventus Turyn pokonał Real Madryt 2:1 w półfinale towarzyskiego turnieju piłkarskiego Peace Cup. W finale Włosi spotkają się z Aston Villą

Zobacz występ Dudka na Z czuba.tv ?

Wicemistrzowie Włoch fantastycznie rozpoczęli to spotkanie. Już w czwartej minucie meczu Alessandro Del Piero dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Realu, a tam najsprytniej zachował się Fabio Cannavaro, który umieścił piłkę w siatce bramki Jerzego Dudka. Zdobywca Złotej Piłki w 2006 roku, który wrócił do Turynu po trzyletniej przygodzie z "Królewskimi", w barwach których rozegrał 94 mecze, skarcił swoich byłych kolegów efektownym strzałem głową

Na wyrównanie trzeba było zaczekać do 41. minuty zawodów. Po indywidualnej akcji Raula Gonzaleza i przewinieniu Chielliniego, sędzia podyktował rzut karny. Do "jedenastki" podszedł Cristiano Ronaldo i pewnym uderzeniem nie dał szans na interwencję Buffonowi.

Juventus pozytywnie zareagował na utratę bramki. Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony widowiska, Hasan Salihamidzic wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Napastnik rodem z Bośni i Hercegowiny wykorzystał doskonałe dośrodkowanie z rzutu rożnego, grającego świetne zawody Del Piero i mocnym uderzeniem głową pokonał polskiego bramkarza.

Real uparcie dążył do wyrównania stanu meczu, lecz ich ataki zwykle kończyły się 20-30 metrów od bramki Włochów. W samej końcówce widowiska przed fantastyczną szansą na strzelenie gola stanął Ronaldo, ale piłkarz kupiony przez Real za astronomiczną sumę 90 milionów euro, pogubił się w polu karnym Włochów i nie zdołał nawet oddać strzału na bramkę Buffona.