Polska trzynastka na Tour de Pologne

W niedzielę w Warszawie rozpoczyna się Tour de Pologne. Trasa liczy 1158 km. Po raz pierwszy, odkąd wyścig organizuje Czesław Lang, zostanie on rozegrany w sierpniu.

Polski wyścig wskoczył na miejsce Deutschland Tour, który wypadł z kalendarza. Dzięki zmianie terminu Tour de Pologne nie koliduje, tak jak to było w ostatnich latach, z Vueltą a Espana.

Z drugiej strony tydzień po zakończeniu Tour de France na przyjazd do Polski nie zdecydował się żaden z bohaterów tego wyścigu. Ale wystartuje m.in. przygotowujący się do Vuelty zwycięzca Giro d'Italia sprzed trzech lat Ivan Basso oraz jego rodak - mistrz świata Alessandro Ballan.

W wyścigu wystartuje 13 polskich kolarzy - ośmiu w reprezentacji Polski oraz pięciu z grup zawodowych: Michał Gołaś (Vacansoeil), Bartosz Huzarski (ISD), Marcin Sapa (Lampre), Maciej Bodnar i Sylwester Szmyd (Liquigas). Reklamujący w telewizji wyścig Szmyd zapowiada, że jego celem jest wygrać największy polski wyścig. Ostatni raz sztuki tej dokonał Cezary Zamana w 2003 roku, kiedy Tour de Pologne nie miał rangi ProTour.

Astarloza na dopingu - czytaj tutaj ?

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.