Paweł Kikowski w Olimpii Lublana

Jak poinformowała strona zespołu Olimpia Lublana rzucający reprezentacji Polski Paweł Kikowski podpisał trzyletni kontrakt z występującą w Eurolidze ekipą.

Jak informuje strona klubu Kikowski będzie grał w Słowenii do czerwca 2012 roku. Wcześniej w Lublanie grali m.in. podkoszowy reprezentacji Polski Szymon Szewczyk oraz Kamil Pietras. Olimpia Lublana to 12-krotny mistrz Słowenii. W najbliższym sezonie Euroligi zagra w grupie C m.in. z tegorocznym finalistą tych rozgrywek CSKA Moskwa oraz Maccabi Tel Awiw, w którym od nowego sezonu będzie grał Maciej Lampe.

Kikowski jest wychowankiem klubu z Kołobrzeg i z tą drużyną związany był przez większość swojej kariery. W 2007 roku na sezon przeniósł się do Polpaku Świecie. W ostatnim, najbardziej udanym sezonie znów w Kołobrzegu rzucał średnio 12,4 punktu i miał 2,4 asysty oraz 2 zbiórki na mecz. Zagrał w Meczu Gwiazd PLK, w finale konkursu rzutów za trzy przegrał tylko z Andrzejem Plutą.

Wcześniej mówiło się o tym, że ściągnięciem Kikowskiego był zainteresowany wicemistrz Polski Turów Zgorzelec.

Kikowski to trzeci czołowy Polak, który tego lata postanowił wyjechać za granicę. Wcześniej z klubami włoskiej ekstraklasy związali się rozgrywający Łukasz Koszarek (Eldo Caserta) oraz Filip Dylewicz (Air Avelino). Wszyscy obecnie przygotowują się z kadrą do wrześniowych mistrzostw Europy. Polska, która jest gospodarzem turnieju zagra w grupie D z Bułgarią, Litwą i Turcją.

EuroBasket: Skele kontuzjowany - czytaj tutaj ?