Liga Europejska oczami prasy: Polska - Europa 7:3

- Legia jest w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem. A raczej byłaby, gdyby nie jej tzw. kibice, którzy stoczyli regularną bitwę z duńską policją pod bramami stadionu. Jej skutki mogą być dla stołecznej drużyny opłakane - pisze dziennik "Polska", ostrzegając przed wyrzuceniem Legii z pucharów. "Przegląd Sportowy" podsumowuje występ Legii, Lecha i Polonii w Lidze Europejskiej następująco: "Polska - Europa 7:3"

Zobacz trafienia Lecha na Zczuba.tv  ?

Przegląd Sportowy: "Polska - Europa 7:3"

"PS" traktuje czwartkowe wyczyny polskich ekip w pucharach zbiorowo. Wynik taki wygląda całkiem nieźle. "Mimo dużych kłopotów w pierwszej połowie, piłkarze Legii wywieźli z Kopenhagi cenny remis. Fantastycznie bronił Jan Mucha" - według dziennika dzięki niemu Legia będzie faworytem rewanżu. "Wicemistrz Norwegii na kolanach. Lech ma awans w kieszeni!" - cieszy się "PS" z występu poznaniaków. "Czarne Koszule tym razem były bezradne" - pisze jednak o występie Polonii. "Zbyt nerwowo i chaotycznie. 0:1 u siebie to wynik, który w rewanżu odrobić będzie niezwykle trudno".

Polska: "Legia remisuje, ale może być wyrzucona z pucharów, Lech rozgromił Norwegów 6:1"

"Legia jest w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem. A raczej byłaby, gdyby nie jej tzw. kibice, którzy stoczyli regularną bitwę z duńską policją pod bramami stadionu. Jej skutki mogą być dla stołecznej drużyny opłakane, tym bardziej że do przepychanek doszło również na trybunach. Wciąż obowiązuje przecież zawieszona na pięć lat kara wykluczenia jej z europejskich pucharów" - przypomina dziennik o incydencie w Wilnie i skupia się na wątku kibolskim. "Piłkarze Lecha rozgromili Norwegów i są już pewni awansu" - pisze też "Polska". Polonia dostała o swoim meczu tylko kilka słów.

Rzeczpospolita: "Lech pewny swego"

"Polonia przegrywa u siebie, Legia przywozi remis z Kopenhagi i wstyd po "występach" jej kibiców. Tylko Lechowi Poznań można gratulować awansu już po pierwszym meczu" - uważa "Rzeczpospolita".

Dziennik: "Mucha uratował remis Legii"

"Wygrana, porażka i remis. Takimi wynikami zakończyły się mecze polskich drużyn w III rundzie eliminacji Ligi Europy" - pisze "Dziennik", choć najwięcej miejsca poświęca właśnie Legii Warszawa.

"Jestem zawstydzony i zażenowany tym, co się stało" - przytacza też słowa norweskiego trenera.

Super Express: "Mucha (prawie) zatrzymał Duńczyków, bezradna Polonia, Kolejorz rozjechał rywali"

"Cóż to był za mecz w wykonaniu Jana Muchy! Słowacki bramkarz Legii Warszawa w niesamowity sposób bronił wczoraj strzały rywali" - zachwyca się "SE". Na temat Polonii pisze: "Zobaczyliśmy pokaz bezsilności". Z kolei "Lech w fantastycznej formie! Piłkarze z Poznania nie mieli litości".

Fakt: "Postrzelali nad fiordami, obiecujący remis Legii, zespół z Bredy za mocny dla Polonii"

"Lech jest już jedną nogą w IV rundzie Ligi Europejskiej. Rewanż będzie tylko formalnością". Na temat Legii gazeta pisze: "Początek meczu w wykonaniu legionistów był bardzo nerwowy. Wiele błędów popełniali obrońcy". A Polonia? "Dwie minuty wystarczyły NAC Breda, żeby przesądzić o losach spotkania. W ich trakcie Radek Mynar otrzymał dwie żółte kartki".

Dożywotnia dyskwalifikacja za atak na sędziego ?

Więcej o: