TVP Sport będzie pokazywać I ligę piłkarską

Dwa mecze w kolejce na żywo w TVP Sport, a do tego retransmisja jednego spotkania w TV Polonia, a także w internecie - tak w nowym sezonie mają wyglądać relacje z rozgrywek I ligi w TVP.

W ubiegłym sezonie rozgrywki zaplecza Ekstraklasy transmitowane były za pośrednictwem TVP Sport i sport.tvp.pl. W każdej kolejce ligowej kibice obejrzeć mogli jedno, najciekawsze spotkanie.

"Ponieważ mecze stały na wysokim poziomie, a transmisje cieszyły się dużą popularnością widzów (największą widownię, przekraczającą sto tysięcy osób miały spotkania Widzewa Łódź z Górnikiem Łęczna, Korony Kielce ze Zniczem Pruszków i Podbeskidzia Bielsko-Biała z Zagłębiem Lubin; średnia widownia każdej kolejki transmitowanej w TVP Sport kształtowała się na poziomie blisko 55 tysięcy widzów), Telewizja Polska wyszła naprzeciw oczekiwaniom kibiców - w tym roku na antenie TVP Sport i na multimedialnej platformie sport.tvp.pl będą mogli obejrzeć oni aż dwa spotkania każdej serii. Najczęściej będą to mecze: sobotni lub niedzielny i kończące kolejkę spotkanie poniedziałkowe. Jeśli ligowa kolejka wypadnie w środę, wówczas TVP Sport i sport.tvp.pl transmitować będą jedno, najciekawiej zapowiadające się spotkanie." - czytamy w czwartkowym komunikacie TVP.

Innowacją wprowadzoną w tym sezonie będzie retransmisja poniedziałkowego meczu na antenie TV Polonii. Dzięki temu zmagania czołowych klubów 1. ligi obejrzą także kibice przebywający poza granicami kraju. Pierwsze spotkanie na antenie TV Polonii już 14 września o godzinie 21.35.

Piłka nożna w krajowym wydaniu w TVP to jednak nie tylko 1. liga. Podobnie jak w ubiegłym sezonie, kibice zobaczą bowiem w TVP 2 cztery najciekawsze spotkania Ekstraklasy. Ubiegłoroczne transmisje cieszyły się ogromną popularnością widzów, a mecze Lecha Poznań z Wisłą Kraków i Legii Warszawa z poznańskim "Kolejorzem" oglądało średnio około 1,5 miliona widzów.

Wszystkie bramki Ekstraklasy, najbardziej kontrowersyjne sytuacje i niekonwencjonalne parady bramkarzy widzowie obejrzeć będą mogli w magazynie "Szybka piłka" emitowanym w każde niedzielne wieczory w TVP 2. Bramki z całego sezonu kibice zobaczą ponadto w programach informacyjnych Telewizji Polskiej.

Plan najbliższych transmisji TVP Sport i sport.tvp.pl (wszystkie mecze NA ŻYWO)

Pogoń Szczecin - GKS Katowice (sobota 1 sierpnia, godz. 20.15)

Górnik Zabrze - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (poniedziałek 3 sierpnia, godz. 19.05)

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Górnik Łęczna (sobota 8 sierpnia, godz. 19.50)

Wisła Płock - Górnik Zabrze (poniedziałek 10 sierpnia, godz. 19.05)

Cała Łódź kontra PZPN. Widzew i ŁKS w I lidze - czytaj tutaj ?