Transfery. Xabi Alonso chce odejść z Liverpoolu. Na piśmie

Transfer Xabiego Alonso do Realu Madryt jest coraz bardziej prawdopodobny, bo piłkarz poinformował Liverpool na piśmie o tym, że chce opuścić Anfield Road.

Przejście Hiszpana do Realu jest tematem wielu plotek tego lata, bo madrycki klub wielokrotnie powtarzał sugestie, że chętnie widziałby go w swojej drużynie. Sam Alonso odmówił publicznych komentarzy na ten temat, a trener Liverpoolu Rafael Benitez ciągle powtarza, że reprezentant Hiszpanii nie jest na sprzedaż.

Benitez próbował, bez skutku, przekonać piłkarza do pozostania w Liverpoolu, podczas tournee zespołu po Dalekim Wschodzie. Alonso odmówił jednak jasnej deklaracji, a list rozwiewa ostatecznie jego intencje. W tej sytuacji trener Benitez prawdopodobnie zgodzi się z prośbą swojego piłkarza, mimo że jest on związany kontraktem z Liverpoolem jeszcze przez trzy lata.

Klubom pozostaje więc uzgodnienie sumy odstępnego. Real miał zaproponować za piłkarza 24 mln funtów, ale Liverpool raczej nie sprzeda go za mniej niż 30 mln funtów. - Musimy go mieć w zespole. To piłkarz kluczowy w budowanej przez nas drużynie - powiedział prezes Realu Florentino Perez.

Hleb przeszedł do Stuttgatu, a nie do Interu - czytaj tutaj ?

Więcej o: